Zavrieť

Porady

Invalidný dôchodca a úrad práce

Ahojte poradáci!
Objavila som tie staršie články o invalidnom dôchodcovi a úradu práce, ale tie sú staršie a ma zaujíma, či sú stále rovnako aktuálne alebo boli nejaké zmeny odvtedy?
Bola som dvakrát na ÚPSVAR a povedali mi, že je zbytočné sa evidovať do uchádzača o zamestnanie, nakoľko som invalidný dôchodca. Ale ako mám potom sa dostať do chránenej dielne, keď sa chcem zamestnať? Alebo ako by som sa dostala pod národným projektom pre mladých do 29 rokov?
Sociálna pracovníčka ma odbafla len toľko, že je to zbytočné toľko papierovačiek okolo toho robiť. Tak ja už neviem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zamestnanci UP maju aktualne povinnost znizovat stavy nezamestnanych a robia to aj tak, ze odradzaju ludi, ktori maju ineho platitela zdravotneho poistenia od evidencie.

    Ja by som sa na tovjom mieste riadne na UP zaevidovala, nic tym nestratis. A uradnici nech si vravia, co chcu. Evidovanie je tvoje pravo.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Si na dôchodku, alebo si dlhodobo nezamestnaný? Lebo nezamestnaní, ktorí stratili prácu sa tam evidujú (už aj kvôli plateniu do ZP a SP). Ty ak sa chceš zamestnať - tak na to Úrad práce nepotrebuješ (ten za teba lajstrá vybavovať NEBUDE). Ak by si bol registrovaný, musel by si chodiť ako pako na úrad, po zamestnaní sa zase na úrad, aby vedeli, že makáš. To sú práve tie papierovačky.
    Ak si platíš do sociálky a zdravotnej, prihlásiť ťa musí zamestnávateľ.
    A zamestnávateľovou starosťou je na úrade len oznámiť, že zamestnal ID.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Leske Po strednej škole som bola evidovaná na UPSVAR, medzitým som si vybavila ID a potom ma jeden zamestnávateľ našiel z úradu práce a tak zamestnal ma. Po 5 mesiacoch mi dal výpoveď (končila som 31.10.2013) a tak teraz to riešim ako sa evidovať, aby som si našla prácu.
    Preto som chcela zistiť, že keď nebudem evidovaná, tak ako sa dostanem do CHD alebo pod národným projektom do 29 rokov.
    A ďalší problém, ktorý som zabudla uviesť, bývalý zamestnávateľ ma ešte nestihol stiahnuť z obchodného registra ako prokuristku a sociálna pracovníčka povedala že to je ďalšia prekážka, pre ktorú ma nevie evidovať. To je pravda? Ja som z toho trošku miš maš :/
    misoft No práve - prokurista - zástupca (splnomocnenec) konateľa, konateľ - toť problém!
    Leske No tak potom mám smolu
      zbaliť

    Invalidný dôchodca a úrad práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.