Zavrieť

Porady

Na nájomnej zmluve sú uvedené 2 osoby - otec a plnoletý syn ako nájomcovia. Výzvu na úhradu nedoplatku mám poslať obidvom po polovici sumy dvoma listami?

Mám spísanú nájomnú zmluvu , kde nájomca je otec a jeho syn. Vznikol im nedoplatok na energiách. Ako mám napísať výzvu na úhradu - každému z nich samostatným listom po polovici sumy? Ak nezaplatia, dám ich na súd, žalobu dávať tiež na každého zvlášť alebo spolu kedže nájomná zmluva je na nich spolu? Súdny poplatok zaplatiť jeden z celej sumy?
Ďakujem za odpovede.
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Bežné nájomné platí každý samostatne?
alenka57 Nie, platí otec celú sumu nájmu
veronikasad Tak mu pošli výzvu aj na nedoplatok
alenka57 Už dve výzvy som poslala na otca, ale nezaplatil. Nikto mi nevie odpovedať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Pozri občiansky zákonník:

    § 511 ods. 1
    Ak právnym predpisom alebo rozhodnutím súdu je ustanovené alebo účastníkmi dohodnuté alebo ak to vyplýva z povahy plnenia, že viac dlžníkov má tomu istému veriteľovi splniť dlh spoločne a nerozdielne, je veriteľ oprávnený požadovať plnenie od ktoréhokoľvek z nich. Ak dlh splní jeden dlžník, povinnosť ostatných zanikne.

    § 701 ods. 2
    Z právnych úkonov týkajúcich sa spoločného nájmu bytu sú oprávnení a povinní všetci spoloční nájomcovia spoločne a nerozdielne.

    https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...64/40/20191201
    Naposledy upravil Mária27 : 22.07.22 at 17:19

    romana147 je offline (nepripojený) romana147

    romana147
    Ešte ani nevedia, že majú nedoplatok na energiách a ty už by si platila súdny poplatok za žalobu.

    Na nájomnej zmluve sú uvedené 2 osoby - otec a plnoletý syn ako nájomcovia. Výzvu na úhradu nedoplatku mám poslať obidvom po polovici sumy dvoma listami?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.