Zavrieť

Porady

vedenie a číslovanie valutových pokladníc

Chcem sa opýtať či je nejaká chyba keď v JU číslujem bločky výdavkové a príjmové zaradom ako prišli ale medzi nimi sa nachádzajú aj bločky z valutových pokladníc. No a potom podľa toho číslovania ako je v účtovníctve v JU vediem valutové pokladnice. Napr. č.1 má bloček z pokladne SK a bloček č.2 je z valut.pokladne napr. CZ a pod.
Alebo to musím odlíšiť podľa toho z akých pokladníc peniaze vyberam alebo dávam a číslujem príslušné pokladnice stále od č. 1?
Prosím o Váš názor. ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    áno, každá pokladnica má mať osobitné číslovanie. Takto v tom nie je prehľad.

    bezradná je offline (nepripojený) bezradná

    knihomol I. stupňa bezradná
    koalko
    Chcem sa opýtať či je nejaká chyba keď v JU číslujem bločky výdavkové a príjmové zaradom ako prišli ale medzi nimi sa nachádzajú aj bločky z valutových pokladníc. No a potom podľa toho číslovania ako je v účtovníctve v JU vediem valutové pokladnice. Napr. č.1 má bloček z pokladne SK a bloček č.2 je z valut.pokladne napr. CZ a pod.
    Alebo to musím odlíšiť podľa toho z akých pokladníc peniaze vyberam alebo dávam a číslujem príslušné pokladnice stále od č. 1?
    Prosím o Váš názor. ďakujem.
    Ja mám rozlíšené číslovanie v pokladniciach. Vediem pokladnicu v Sk, valutovú pokladnicu a aj pokl. na sociálny fond. Pri účtovaní si najprv spravím pokladne a potom zaúčtujem doklady v časovom slede, ako po sebe nasledujú. Pre mňa je tento spôsob vyhovujúci, lebo mám lepší prehľad o pokladniciach a zároveň si to viem skontrolovať aj s účtovníctvom.

    mazella je offline (nepripojený) mazella

    mazella
    Lida
    áno, každá pokladnica má mať osobitné číslovanie. Takto v tom nie je prehľad.
    " má mať " alebo musi mať?????

    ak mam slov. pokladnu oznacenu č.1 a CZ č.2 a doklady cislujem systemom..
    vydaj zo sK pokladne 1/1
    vydaj z CZ pokladne 2/2
    vydaj zo Sk pokladne 3/1.........

    je to spatne????????

    podotykam ze VPD mam za cely rok tak cca 20.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mazella
    " má mať " alebo musi mať?????

    ak mam slov. pokladnu oznacenu č.1 a CZ č.2 a doklady cislujem systemom..
    vydaj zo sK pokladne 1/1
    vydaj z CZ pokladne 2/2
    vydaj zo Sk pokladne 3/1.........

    je to spatne????????

    podotykam ze VPD mam za cely rok tak cca 20.
    Nie je to správne číslovanie. Pri číslovaní týmto spôsobom, na preskačku, v pokladni č.1 chýba doklad č. 2, v pokladni č.2 chýba doklad č. 1.
    Naposledy upravil Tweety : 11.05.06 at 15:50

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ja pokladňu Sk číslujem od VPD alebo PPD od 001 .....xxxx
    Euro pokladňu VPD alebo PPD od 001 .....xxxx
    a p o d o b n e

    Každú pokladnicu začínam od 001 , robím v Alfe a tam je možnosť nastavenia číslovania každej pokladnice osobitne .Podľa toho ich aj zakladám .Osobitne SKK,EUR,CZK a podobne.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Mám založené číselníky pokladní- napr. PV, PP to je pokladňa v SK a členenie na výdaj a príjem číslovanie dokladov= č/mesiac t.j. 1/5..,2/5 ....Valutová pokladňa- číselník PEU - t.j. pokladňa vedená v EUR číslovanie 1/5., 2/5 .....tak isto PCZ....Mimochodom žiadny predpis neurčuje akým spôsobom sa majú číslovať doklady, každý si zvolí pre neho najvhodnejší spôsob číslovania, ktorý si vie obhájiť - že má všetky doklady zaúčtované.....

    alicka4 je offline (nepripojený) alicka4

    alicka4
    Prepáčte ak som mimo témy, ale nikde neviem nájsť odpoveď na môj problém. Ako sa zaúčtovávajú poskytnuté zálohy EUR v jednoduchom účte? Uvediem príklad:
    11.04. - poskytnutá záloha 500,- EUR
    27.04. - vyúčtovanie /zamestnanec priniesol účty za 420,- EUR a vrátil 80,- EUR/. Robím valutovú prvýkrát, tak prosím poraďte, čo všetko treba urobiť.

    vedenie a číslovanie valutových pokladníc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.