Zavrieť

Porady

Hnis na mandliach -ako ho odstrániť

Prosím vás pomôžte mi. Moja dcéra ide v nedeľu do tábora a má na mandliach hnis.Skúšala si ho aj odstrániť kloktaním slanej vody.Málo jej ho zmizlo ale predsa aspoň trošku prosím pomôžte mi!!!!
Naposledy upravil Dav : 22.09.10 at 20:36
Usporiadat
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

V lekárni kúpiť tantum verde - na kloktanie, existujú aj pastilky, mám s nimi dobré skúsenosti. Skúsiť ten hnis zotrieť dole pomocou vaty namotanej na špajdli a namočenej do tantum verde.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Odstranenie hnisu neznamena vyliečenie, treba zvažit navstevu lekara. Ja mojim synom skusim pomoct zjest chleba s čerstvým chrenom alebo len tak im dám trochu chrenu cmulať, alebo urobím odvar za šalvie a kloktaku a piju, alebo odvar z prasličky, pripadne nakrajam slaninu na platky , dám ju varit s trochou octu a vlažnu slaninu priložm na hrdlo a zaviažem ho. preto tolko o tom viem, lebo chlapci maju velke mandle a časte hnisave anginy. ked to neustupi, pridu na rad antibiotika.
1 0
Hanka Perka Hanka Perka

Hanka Perka je offline (nepripojený) Hanka Perka

Darina1234
U doktora sme boli v utorok a dala BIOPAROX a alerid(na alergiu) ale s bioparoxu opuchli mandle tak sme išli aj v stredu a dala anitibiotika tie nam celkom zabrali a už je to o veľa lepšie.Ani teplota,ani nádcha len tie mandle
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Moja skusenosť s BIOPAROXOM je taka ista chlapci ho už nechcu ani vidieť. ked ste chraneni ATB, tak teraz si vyber nieco z mojej ponuky, ktoru más k dispozícií a začni s liečbou. U nás zaberaju všetky, dobry je aj ten so slninou, ten mám od mojej mamy, ktora v detstve trpela angínami a lekár nebol po ruke.
0 0
Hanka Perka Hanka Perka

Hanka Perka je offline (nepripojený) Hanka Perka

Darina1234 Pozri príspevok
Moja skusenosť s BIOPAROXOM je taka ista chlapci ho už nechcu ani vidieť. ked ste chraneni ATB, tak teraz si vyber nieco z mojej ponuky, ktoru más k dispozícií a začni s liečbou. U nás zaberaju všetky, dobry je aj ten so slninou, ten mám od mojej mamy, ktora v detstve trpela angínami a lekár nebol po ruke.
A pomôže to aj do dvoch dní?
0 0
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

Kúp si genciánovú violeť (fialová vodička) a vytieraj dcére hrdlo.
Ale ja by som ju nepustila do tábora.
0 0
Hanka Perka Hanka Perka

Hanka Perka je offline (nepripojený) Hanka Perka

jaja99 Pozri príspevok
Kúp si genciánovú violeť (fialová vodička) a vytieraj dcére hrdlo.
Ale ja by som ju nepustila do tábora.
boli sme aj dnes u doktorky a tá povedala že môže ísť a na hnis nič nepovedala
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Hanka Perka Pozri príspevok
boli sme aj dnes u doktorky a tá povedala že môže ísť a na hnis nič nepovedala
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Je to individualne ako sa organizmus s chorobou vyrovna, mohlo by to spolu s ATB pomocť. Tabor by som neodmietla, stres z toho, že nepojde nikde by jej určite nepomohol, však kontakt s taborom budeš mat a v pripade teplot by si po nu šla.
0 0
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

Inak aj BIOPAROX je dobrý - výťažok z hlivy s prírodnými antibiotikami.
Ešte sa mi odvedčil PANTHENOL v tabletkách - vitamín B na liečenie slizníc.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Darina1234 Pozri príspevok
Je to individualne ako sa organizmus s chorobou vyrovna, mohlo by to spolu s ATB pomocť. Tabor by som neodmietla, stres z toho, že nepojde nikde by jej určite nepomohol, však kontakt s taborom budeš mat a v pripade teplot by si po nu šla.
Áno, to áno, stres , že by nikde nešla, a čo stres ostatných, ktorých tam môže prípadne nakaziť?
0 0
Hanka Perka Hanka Perka

Hanka Perka je offline (nepripojený) Hanka Perka

ona prosto nič na to nepovedala!Ale pri nástupe do tábora jej budú robiť zdravotníci prehliadku a keby niečo nedopadlo dobre tak ju pošlú domov
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Neviem, nie som lekar, nechcem radit zle, ale myslim, že inkubačne obdobie ked by mohla nakazit ostatných je uz za nou. Samozrejme je to vec rodiča ako sa rozhodne.
0 0
Hanka Perka Hanka Perka

Hanka Perka je offline (nepripojený) Hanka Perka

Darina1234 Pozri príspevok
Je to individualne ako sa organizmus s chorobou vyrovna, mohlo by to spolu s ATB pomocť. Tabor by som neodmietla, stres z toho, že nepojde nikde by jej určite nepomohol, však kontakt s taborom budeš mat a v pripade teplot by si po nu šla.
No to je jasné.Ale ešte sa mi nestalo že by mala teplotu , potom ustúpila a znovu sa vrátila.Síce viem ž je to možné ale nemyslím si že by jej už niečo okrem hrdla bolo.A tiež ako si ž hovorila, nechceme zrušiť ten tábor lebo už od mája sa tam teší a stres a plač by jej dobre určite nespravil,ale ked bude zaujatá hrami a kamarátmi tak na to zabudne a bude jej lepšie(podľa mňa)
0 0
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

Mne mama dávala obklad na krk. Niečo podobné ako to so slaninou.
Šatku poskladala tak, aby vznikol pás, ktorým obviažeš hrdlo. Na tento pás dala pásik igelitu a vreckovku (tiež poskladanú) s bravčovou masťou. Potom to dala celé ohriať nad hrniec s vodou, aby to bolo horúce, koľko krk znesie a obviazala mi to okolo krku. Väčšinou som to mala na noc.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Ono je pravda, že tam nebude ležat, bude mat pohyb, bude na čerstvom vzduchu a to jej može len posilniť celkovo imunitu. Može aj ochorieť, ale s tým ako rodič ja vždy ratam. ja som napriklad musela ist pre syna ked bol na lyžiarskom výcviku, dostal tam chorobu, ktoru sme doteraz nepoznali, dostal laringitu,aj som sa tu na porade o nej radila. ale s takymito chorobami deti rastu, len aby to nikdy nebolo to najhorsie. Aspon ja takto pristupujem ku detským chorobám, prestala som sa stresovat , lebo deti neboli nadšene, ked ma videli ako sa o nich bojim, dostali aj oni strach.
0 0
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
Ak má zahnisané mandle, tak to nebude len tak. Poslať decko do tábora s hnisavými mandlami považujem za absolútnu nezodpovednosť Teba ako rodiča a to nie iba k svojmu decku, ale aj k ostatným!!!!
0 0
Giginka184 Giginka184

Giginka184 je offline (nepripojený) Giginka184

ked som bola male dieta mala som hnis na mandliach kt mama ako zdrav.sestra odstranila ale isla som s tym lekarovi a ten este narezal dane miesto aby hnis vytiekol.Samozrejme mala osm to dvakrat po sebe teda lekar potom vybral aj mandle aby nedoslo k niecomu vaznejsiemu nakolko hnisave lozisko moze napadnut okolite miesto pripadne organy.
0 0
Janka 24 Janka 24

Janka 24 je offline (nepripojený) Janka 24

Uz je asi dost neskoro na recept ale jeden vam priložim.Ja to uz pouzivam dost dlho a 100% pomaha.dokonca aj mojim detom a hnis okamzite odchadza, tento recept mi dala doktorka ked som bola na pohotovosti s hnisavou anginou.

takze:1./ Do pol litra prevarenej vody dame vyluhovat caj: šalviu/ v sáčku/
2./ Po 5-7 min caj vyberieme a pridáme polievkovu lyžicu medu a polievkovu lyžicu octu
3./ je to taka divná chut ale treba kloktat/ celeho pol litra aby to malo ucinok/

ked ma boli hrdlo tak kloktam 3x denne a vzdy ide von hnis. je to naozaj 100% recept za to rucim po 3 az 5 kloktaniach ma hrdlo prestane boliet a ani sa mi to nevrati. pomaha to aj mojim detom len musia prekonat tu chut. takze vela zdravia. a mozete mi odpisat ci vam pomohlo budem rada pa
1 0
erika333222 erika333222

erika333222 je offline (nepripojený) erika333222

mne sa osvedcilo kloktanie citronovej stavy zriedenej s trochou vody
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať