Zavrieť

Porady

priebezne uctovanie...

ahojte, mam chrobaka v hlave: u mna spracovavanie PU vyzera tak, ze priebezne pocas roka uctujem jednotlive uctovne doklady. vsetky tlacove zostavy vask tlacim az na konci roka. tj. evidenciu zavazkov, pohladavok, PPD, VPD, pokladnicnu knihu... vcera som sa vsak stretla s nazorom, ze to robim zle, pretoze keby mi prisla dan. kontrola na uctovnictvo, tak ze by mi polozili otazku, ze preco dajme tomu v oktobri nemam potlacene likvidacne listky a PPD, VPD, ked predosle mesiace uz mam mat uzavrete.
bola by som rada, keby ste mi napisali svoje skusenosti a nazory na tuto zalezitost. som teraz trochu zmatena, ci to robim spravne. dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    *agatha* Pozri príspevok
    ze priebezne pocas roka uctujem jednotlive uctovne doklady. vsetky tlacove zostavy vask tlacim az na konci roka. tj. evidenciu zavazkov, pohladavok, PPD, VPD, pokladnicnu knihu...
    PPD a VPD nie sú tlačové zostavy, ale účtovné doklady, na základe ktorých priebežne účtuješ (rovnako ako napr. odoslané faktúry). Všetko, čo má charakter účtovného dokladu (pokladničné doklady, vystavené faktúry, interné doklady..) by si mala mať vytlačené pred ich zaúčtovaním, pretože musíš na nich doplniť napr. aj predkontáciu (iba že by si používala vedenie účtovných záznamov v technickej forme, vtedy stačí v zmysle § 31 ods. 5 ZÚ previesť doklady z technickej formy do formy čitateľnej pre fyzickú osobu až na požiadanie kontroly. Ale Tvoj prípad to asi nebude ).
    Naposledy upravil andrej_rv : 10.02.08 at 18:30

    *agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

    *agatha*
    mala som skor na mysli to, ze cely rok uctujem ID, PPD, VPD, DF, VF a pod. zakladam ich do sanonov. na konci roka si tlacim likvidacne listky k DF za cely rok, podobne tak k VF, PPD a VPD z omegy, ktore pripinam k pokladnicnym dokladom. no a tieto listky si niekto tlaci priebezne na konci kazdeho mesiaca. rovnako tak aj hlavnu knihu, evidenciu zav. a pohl. ja to vsetko tlacim az na konci roka.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Likvidačné lístky si tlačím na konci každého mesiaca po zaúčtovaní všetkých účtovných dokladov. nenechávam to až na koniec roka, neviem koľko dokladov máš Ty, ale ja by som toho mala strašne veľa. Tak isto si vždy k 30.-temu v mesiaci robím inventarizáciu pohľ. a záväzkov, aby som bola v obraze, kto ,komu, koľko, štvrťročne inventarizáciu pokladne. Mala by si byť v priebehu roka v obraze ako na tom firma stojí s HV. Môj názor.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    No ak to robíš na konci roka, ako si vieš vysúhlasiť priebežnú predvahu, účty pohľadávok a záväzkov voči knihám, účet pokladnice voči pokladničnej knihe...
    Odporúčam si to vykonávať mesačne, ak už nie po každom zaúčtovaní. Taktiež si tým urobím inventúru účtov a mám hneď prehľad, či som nemala napr.vystaviť daňový doklad k prijatému preddavku a podobne.

    *agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

    *agatha*
    dakujem za vase nazory.ja si robim priebeznu kontrolu - vytlacim si hlavnu knihu, ale len na "smiraky". kontrolujem aj pohladavky a zavazky,ale vsetko na cisto tlacim az na konci roka.nadobudam vsak pocit,ze to asi zmenim.dakujem este raz.

    priebezne uctovanie...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.