Zavrieť

Porady

"hlúpe otázky"

Predčasom sme sa bavili s JAnkom (Manulál) o otvorení chlievika na nazvané "blbé" otázky z PU. Ohlas bol, že bude aj pomoc, tak tu zakladám tému.
Prosím, je to téma pre začínajúcich v PU = pokročilý odklikaj ďalej, alebo poraď, ale nečuduj sa nad ( pre teba) nezmyselnosťou otázok .

otázka 1:
fy platí nájomné za oceľové fľaše - CO2 - účtujem ako klasický nájom na 518?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
eviketa
Predčasom sme sa bavili s JAnkom (Manulál) o otvorení chlievika na nazvané "blbé" otázky z PU. Ohlas bol, že bude aj pomoc, tak tu zakladám tému.
Prosím, je to téma pre začínajúcich v PU = pokročilý odklikaj ďalej, alebo poraď, ale nečuduj sa nad ( pre teba) nezmyselnosťou otázok .

otázka 1:
fy platí nájomné za oceľové fľaše - CO2 - účtujem ako klasický nájom na 518?
Ja fa za nájom oceľových fliaš účtujem na 501/A, spotrebu CO2 na 502/A.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Občas mám prípad.....kotúč na kábel .....dalo by sa to asi prirovnať, pretože ten kotúč sa vracia, alebo berie na výmenu podobne ako tie fľaše.... tiež to dávam na 501xx
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

eviketa
otázka 1:
fy platí nájomné za oceľové fľaše - CO2 - účtujem ako klasický nájom na 518?
Ja na 518 - v texte fa je nájom.
0 0
eviketa eviketa

eviketa je offline (nepripojený) eviketa

Vlasti tomu moc nerozumiem, ja mám fa len za nájom oceľ.fľaše - čo by som mala dať na 501, ale ako a kedy 502 ?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
eviketa
Vlasti tomu moc nerozumiem, ja mám fa len za nájom oceľ.fľaše - čo by som mala dať na 501, ale ako a kedy 502 ?
Fa za nájom 518, výmenu fliaš prázdne za plné to zvyčajne býva cez ERP bločik na 502/A, teda tú náplň, buď plyn, alebo kyslík. Načo by ti boli iba prázdne fľaše?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Paula
Občas mám prípad.....kotúč na kábel .....dalo by sa to asi prirovnať, pretože ten kotúč sa vracia, alebo berie na výmenu podobne ako tie fľaše.... tiež to dávam na 501xx
Pauli, ten kotúč nie je spotreba, meníš ho za iný a ty asi platíš za prenájom kotúča, tak by som dala 518/A. Samozrejme kábel 501/A.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
nájom na 518. spotrebu na 501/A
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Aha, tak to je iný prípad s fľašami.....ja ten kotúč raz za pol roka vrátim a zároveň aj kúpim s káblom. V zmluve ho nemám. Nechtiac som vám zašmodrchala debatu
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

otázka 1:
fy platí nájomné za oceľové fľaše - CO2 - účtujem ako klasický nájom na 518?[/QUOTE]

Evi, ja účtuje nájom za fľaše na 518 AU
obsah fľaše (náplň) CO2 účtujem na 501 AU
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Ak nie je na fa spomenutý výslovne nájom, ja by som kotúč nechal na 501. Alebo na 112 A - vratné obaly, závisí od textu na fa a spôsobu účtovania.
0 0
eviketa eviketa

eviketa je offline (nepripojený) eviketa

na fa mám : nájomné oceľová fľaša denne ks/deň 20 dní x 7,90 suma k úhrade.
takže asi 518. Ale nič s tým ďalej nemám, keď to minú vymenia . Takže ako tu 501 ? kedy ? Veď to nemôžem mať 2x v nákladoch- baby je potrebujem šibeničky
518/321 a pod. (veď blbe otázky)
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Evi, keď tam máš napísané nájomné, tak na účet 518 AU
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Nuž, nájom je nájom, dala by som službu
0 0
eviketa eviketa

eviketa je offline (nepripojený) eviketa

takže ďakujem : dávam 518/321 - nájom ocel.fliaš ( pre začín.kolegov)
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

andrej_rv
Ja na 518 - v texte fa je nájom.
Súhlasím. Treba zaúčtovať na 518.
0 0
eviketa eviketa

eviketa je offline (nepripojený) eviketa

OK, téma funguje, tak milé poraďáčky (či) čakajte 2-hé kolo kvízových otázok,keď na čosi narazím
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
eviketa
na fa mám : nájomné oceľová fľaša denne ks/deň 20 dní x 7,90 suma k úhrade.
takže asi 518. Ale nič s tým ďalej nemám, keď to minú vymenia . Takže ako tu 501 ? kedy ? Veď to nemôžem mať 2x v nákladoch- baby je potrebujem šibeničky
518/321 a pod. (veď blbe otázky)
Evi, 501/211 ( prípadne 502/211, lebo je to svojim spôsobom energia na výrobu, opravy...) ale veď sa môže každý rozhodnúť vtedy, keď ti chlapi z dielne donesú bloček z ERP, že naplnili fľaše. Ak ich neplnia, načo sú ti? Nezabúdajú ti dávať bločky? Takže, raz v nákladoch za prenájom fliaš, lebo tie sú nie tvojim majetkom, i keď si ich kúpila, sú majetkom Tatragasu, prípadne Linde, a náplň do nich máš v nákladoch - to je úplne niečo iné.
0 0
eviketa eviketa

eviketa je offline (nepripojený) eviketa

Otázka č.2

sl.národ.akreditačná spoloč. fakturuje akceptačný poplatok vo výške 8330- aké budú šibeničky ?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Vlasti, ja som to pochopila ako dlhodobý zmluvný nájom, nie bločkovitú záležitosť
0 0
eviketa eviketa

eviketa je offline (nepripojený) eviketa

To Vlasta : Vlasti, potom mi svitlo, ale už som nepísala , fa nájomné 518/321 a blok ERP 501/211 - som šikovná ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať