Zavrieť

Porady

Cestovanie autom po USA

Ahojte, chcel by som sa spytat, ci ma niekto skusenosti s pozicanim auta v USA. Ake dokumnety treba a pod., alebo poznate nejaku agenturu, ktora sprostredkovava alebo prevadzkuje poziciavanie aut v USA? Dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marko182 je offline (nepripojený) marko182

    marko182
    Uz je to davno, co som tam bol, ale nemyslim si, ze sa odvtedy toho vela zmenilo. Ak si dobre pamatam, tak ja som vtedy potreboval iba vodicak, kreditku a pas.

    Neviem, ake agentury mas na mysli, ale pozicovne aut najdes takmer na kazdom letisku, takze s tym tiez nie je problem.

    Najlepsie urobis, ak si to preveris priamo s konkretnou pozicovnou (pozicovnami). Skus najskor vacsie spolocnosti ako Hertz, Avis, Budget, ...
    Naposledy upravil marko182 : 30.03.10 at 16:54 Dôvod: doplnenie

    sfinks je offline (nepripojený) sfinks

    sfinks
    Zdravicko
    cca 2 roky spat som bol v USA, mam prejazdene cele zapadne pobrezie (california) od San Francisca, po LA a tiez velku cast Arizony a Nevady takze az pojdes do tychto destinacii viem ti aj odporucit co sa oplati vidiet a kam zajst. Co sa tyka pozicania auta tak ti staci vodicak(Slovensky, netreba medzinarodny, zastavili ma ja policajti a kontorlovali a vpohode), pas a kreditka, bez kreditky ti to nepozicaju(pravdaze americka kreditka). V kazdom meste mas pozicovnu tie najlepsie su Hetz a Avis a este jedna bola uz nepamatam. Ked poziciavas auto urcite sa daj poistit oplati sa to, ked naburas tak neplatis nic a daju ti aj hned dalsie auto. Auta sa daju pozicat aj tak, ze v jednom meste pozicas a vratis v inom, pravdaze poplatky su tu vyssie. Cena auta bola od 40 $ teda od najvacsieho srota po to lepsie auto s poistenim pisem. Dalo sa pozicat aj auto bez poistenia (neriskoval by som). A ohladom agentur ? myslis ze tu na slovensku si zabezpecis auto aby si mal istotu ? tak urcite to sa da lebo Avis ma aj pobocku na slovensku napr. ale je to zbytocnost, lebo kazde letisko kazde mesto ma pozicovnu a na vyber tam je az az aut.

    Igor 68 je offline (nepripojený) Igor 68

    Igor 68
    Dobrý deň prajem,
    môžem úprimne doporučiť po mojich viacročných osobných skúsenostiach rezervovanie priamo konkrétne autopožičovne cez internet, ktorých je ozaj neúrekom / Hertz, Alamo, Avis, Budget, Advantage, Dollar, Thrifty, National, Enterprise, .../ a podmienky majú veľmi podobné až na niektoré výhrady, ktoré si treba veľmi pozorne preštudovať pred uzatvorením rezervácie /napríklad cestovanie do ďalšieho, ako susedného štátu - na to pozor!, ďaľší šofér - treba doplatiť, Mexico, Canada, atď./ Rozdiel je samozrejme v cenách, podľa veľkosti mesta, miesta prevzatia, typu a veľkosti auta. Výber a rezerváciu je možné urobiť priamo na stránke vybratej požičovni, alebo pomocou osvedčených stránok / expedia.com, amex.com, kde sa dá získať absolútny a aktuálny prehľad desiatok možností a niekedy aj výhodnejšia cena. Treba hľadať v dostatočnom predstihu/napríklad súčasne s letenkou/ a konať čo najrýchlejšie, lebo ceny sa rýchlo menia smerom hore s blížiacim sa dátumom. Najvýhodnejšie je auto vrátiť na tom istom mieste, kde bolo prevzaté a presne v dohodnutom čase. V opačnom prípade treba platiť ďaľší deň naviac a v inom meste rádovo vyššiu cenu. Rezervované auto sa dá prevziať na každom letisku, prípadne v jeho blízkom okolí, kde sa dá presunúť pomocou Shuttle konkrétnej požičovne. Platiť sa dá výhradne platnou a vlastnou kreditnou kartou, /nie debetnou/ samozrejme vydanou aj na Slovensku, ktorá bola uvedená už pri rezervácii. Ideálna je taká, ak sa na ňu vzťahuje aj poistenie za škodu, pričom netreba vôbec doplácať poistenie /napríklad Amex, DC/. Vodičský preukaz stačí náš, ale je dobré mať aj medzinárodný, nestojí veľa času a peňazí a v niektorých štátoch to uľahčí vyriešiť prípadné nedorozumenia. Prajem dobrý výber, veľa šťastia a krásne zážitky pri cestovaní po US.
    Naposledy upravil Igor 68 : 06.04.10 at 16:22

    SVK je offline (nepripojený) SVK

    SVK
    Niektore pozicovne vyzadovali medzinarodny vodicsky preukaz. Problem by mohol byt pri nehode a naslednom vysetrovani v poistovni, ktora by to mohla zobrat ako peknu zamienku na kratenie poistneho alebo nepreplatenie skody.

    Tiez je pekne sledovat policajtov, ako prevracaju ten medzinarodny vodicsky preukaz, ktory posobi ako rusky vodicak z cias CCCP ;-) ...to odpustia aj pokutu

    sfinks je offline (nepripojený) sfinks

    sfinks
    SVK Pozri príspevok
    Niektore pozicovne vyzadovali medzinarodny vodicsky preukaz. Problem by mohol byt pri nehode a naslednom vysetrovani v poistovni, ktora by to mohla zobrat ako peknu zamienku na kratenie poistneho alebo nepreplatenie skody.

    Tiez je pekne sledovat policajtov, ako prevracaju ten medzinarodny vodicsky preukaz, ktory posobi ako rusky vodicak z cias CCCP ;-) ...to odpustia aj pokutu
    pozicali sme si auto z 3 pozicovni a nebol ziaden problem - pravdaze sme mali uz plastovy vodicak a nei tu ruzovu karticku. dokonca nas aj policajti zastavili a kontorlovali a som sa ich pytal na vodicaky a povedal ze toto je dobry ... ze to mu staci dokonca sme aj naburali a nebol problem a co sa tyka ze nepreplatia skokdu to nas netrapilo to uzz riesila pozicovna auta nie my. My sme si zaplatili za full sluzby s poistkou tak to aj bolo dali nove auto a jazdili sme dalej. to nieje slovensko, ze sa bude stebou poistovna dotahovat.

    iv@n je offline (nepripojený) iv@n

    iv@n
    ja som mal so sebou medzinárodný vodičák, ale stačil im aj náš, našu kreditku a pas. na kreditke požadovali blokáciu celej sumy za požičanie auta, čo môže byť problém ak máš nízky limit a ideš ho požičať na mesiac, dva.
    inak rezervoval som ho dopredu cez internet v National požičovni.

    Cestovanie autom po USA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.