Zavrieť

Porady

Danovy bonus- danovy nerezident

Docitala som sa taku vec ze od 03/09 ma aj danovy nerezident pravo na danovy bonus a uplatnenie nezdanitelnej casti ZD na maznelku v pripade, ze prijem takehoto danoveho nerezidenta tvori najmenej 90% prijmov zo zdrojov SR.Viete mi prosim niekdo hore uvedene potvrdit? Poculi ste o tom? Dakujem moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    Zákon o dani z príjmu § 33 ods. 10:
    (10) Daňový bonus podľa odsekov 1 až 9 si môže uplatniť len daňovník s neobmedzenou daňovou povinnosťou s trvalým pobytom na území Slovenskej republiky.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    .. asi si mala na mysli toto ...
    Úprava súm nezdaniteľných častí základu dane na daňovníka a na manželku (manžela) na roky 2009 a 2010

    zvyšuje sa nezdaniteľná časť základu dane z 19,2-násobku platného životného minima (3 435,27 eura) na 22,5-násobok platného životného minima, t. j. za rok 2009 predstavuje 4 025,70 eura,
    znižuje sa hranica základu dane, po prekročení ktorej sa nezdaniteľná časť základu dane postupne začne znižovať, až úplne zanikne.

    Základ dane sa znižuje o nezdaniteľnú časť na manželku (manžela), o príspevky na doplnkové dôchodkové sporenie, finančné prostriedky na účelové sporenie a poistné na životné poistenie a daň o daňový bonus aj u daňovníka s obmedzenou daňovou povinnosťou, ak úhrn jeho zdaniteľných príjmov zo zdrojov na území SR v príslušnom zdaňovacom období tvorí najmenej 90 % zo všetkých príjmov, ktoré mu plynú zo zdrojov na území SR a zo zdrojov v zahraničí.

    zdroj stránka DR http://www.drsr.sk/wps/portal

    j.u.l.i.a je offline (nepripojený) j.u.l.i.a

    obyčajný človiečik, ktorý sa v práci veľmi snaží aj keď je to niekedy veľmi ťažké:) ...viac j.u.l.i.a
    a ja som bola v tom, že náš zahraničný štatutár má nárok na DB keď má dočasný prechodný pobyt spolu s rodinou a zdržiava sa tu počas celého roka. Mýlim sa? Má nárok aspoň na NČZD za manželku, keď ona nepracuje?

    Danovy bonus- danovy nerezident

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.