Zavrieť

Porady

únos?

Ahojte, poradte prosím.14.10. mám rozvodové konanie a manžel ušiel do Austrálie.Teraz sa mi vyhráža,že mi vezme syna so sebou.Kde mám ísť aby som zabránila tomu,že cez hranice ho nevezme alebo neaké opatrenie ako tomu predísť....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Pozri tuto stranku,mas tam aj kontakty : Centrum pre medzinárodnoprávnu ochranu detí a mládež

    http://zuzano.webnode.sk/o-nas/
    To zdruzenie sa zaobera unosom deti,maju skusenosti, urcite budu vediet najlepsie poradit.
    Drzim palce

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    V takýchto situáciách môžu rodičia požiadať súd o vydanie predbežného opatrenia. Ak takúto žiadosť nepodajú a rodič odíde s dieťaťom do inej krajiny, nemožno hovoriť o únose v pravom zmysle slova, pretože na dieťa mali rovnaké právo obidvaja rozvádzajúci sa rodičia. Rodič sa môže dopustiť únosu svojho dieťaťa vtedy, ak bez súhlasu druhého rodiča neoprávnene premiestni dieťa z krajiny, v ktorej dlhodobo žilo. Občianstvo dieťaťa, miesto jeho narodenia ani prihlásenie k trvalému pobytu nie sú v tejto súvislosti podstatné. Za únos možno považovať aj to, ak rodič bez súhlasu druhého rodiča zadržiava dieťa v inej krajine, ako bola krajina jeho obvyklého pobytu. V obidvoch prípadoch musí ísť o dieťa, ktoré má menej ako 16 rokov. Ak bolo dieťa neoprávnene premiestnené z krajiny svojho obvyklého pobytu, je veľmi dôležité, aby rodič v čo najkratšom čase kontaktoval CIPC (centrum pre medzinárodno-právnu ochranu detí a mládeže). Môže tak urobiť telefonicky, faxom alebo poštou. Včasnosť nahlásenia skutku je dôležitá kvôli rýchlemu návratu dieťaťa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.