Zavrieť

Porady

laminátová podlaha

Zdravím Vás,
aký máte názor na znenie faktúry: Fakturujeme Vám dodávku a montáž
laminátovej podlahy..... Fa som zaúčtovala 511/321. Dań.poradkyňa mi vytkla, že nie je tam konkrétne napísané - výmena, takže by to mala byť
investícia. Ale môj názor je: budova má 50 rokov /takže tam nejaká podlaha musela byť/ a predsa dodávateľ mi nebude písať do textu, že nám podlahu
vymieňa. Uvažujem správne? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ik-a je offline (nepripojený) ik-a

    ik-a
    Nepises aku to ma hodnotu, ale ja by som to rozuctovala na material a sluzbu.
    501 a 518, lebo 511 je predsa opravy a udrziavanie a ty davas nieco nove.

    evuša je offline (nepripojený) evuša

    evuša
    Tak na toto si ja dávam veľmi veľký pozor, lebo viem, že každá daňová kontrola takéto doklady milujem. Preto vždy žiadam od každého dodávateľa aby mi zásadne dávali faktúru v ktorej je vyslovene uvedené že ide o výmenu resp. opravu. Dodávateľovi je to srdečne jedno čo tam napíše, hlavne že dostane zaplatené a daňový úrad je spokojný. Myslím, že keď sa obrátite na firmu, ktorá prácu robila, nebude problém pre nich faktúru prerobiť, prípadne dorobiť nejaký dodací list s rozpísanými prácami, ktorý by daňový úrad mohol dodatočne uznať. Veď čo keď sa dodací list omylom k Vám nedostal, ale dodávateľ Vám ho na požiadanie poskytne? za pokus to stojí.
    Lenuška Pozri príspevok
    Zdravím Vás,
    aký máte názor na znenie faktúry: Fakturujeme Vám dodávku a montáž
    laminátovej podlahy..... Fa som zaúčtovala 511/321. Dań.poradkyňa mi vytkla, že nie je tam konkrétne napísané - výmena, takže by to mala byť
    investícia. Ale môj názor je: budova má 50 rokov /takže tam nejaká podlaha musela byť/ a predsa dodávateľ mi nebude písať do textu, že nám podlahu
    vymieňa. Uvažujem správne? Ďakujem

    Ide o to že výmenu by museli faktúrovať len vtedy keby vytrhali starú a nahradili ju novou, ak novú len položili tak to je pokládka a nie výmena ale ešte je mohli rozpísať jednotlivé položky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.