Zavrieť

Porady

domáce zvieratko?

Milí Poraďáci,
prosím o radu - aké domáce zvieratko je vhodné do bytovky (tehla)? Rozmýšľame nad morským prasiatkom, škrečkom, korytnačkou...? Nič veľké .

Ďakujem za všetky rady, tipy, ohlasy a aj za Vaše skúsenosti s týmito "spolubývajúcimi" tvormi

Príjemný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    To naozaj zavisi od povahy, ktore zvieratko vam vyhovuje, pre niekoho je aj morca uz privelke.

    My sme presli skreckami, skoncili sme pri pieskomiloch - menej ich citit ako skrecky a zvycajne nehryzu, naucia sa pribehnut na meno.
    Ale aj tak sme nakoniec skoncili pri malom psovi, pretoze ziadne z tych malych zvieratiek nevie prejavit tolko radosti a lasky ako pes.
    Kazdy den nas vita ako keby nas nevidel aspon mesiac .

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    mili73 Pozri príspevok
    Milí Poraďáci,
    prosím o radu - aké domáce zvieratko je vhodné do bytovky (tehla)? Rozmýšľame nad morským prasiatkom, škrečkom, korytnačkou...? Nič veľké .

    Ďakujem za všetky rady, tipy, ohlasy a aj za Vaše skúsenosti s týmito "spolubývajúcimi" tvormi

    Príjemný deň.
    Pozri si túto tému:

    http://www.porada.sk/t24165-anketa-o...milackoch.html

    Ale ak vyberáš medzi tými tromi, tak z mojich skúseností:

    Morské prasa

    Výhody:

    - je spoločenské
    - veľkosťou vhodné aj pre menšie deti
    - nemáva agresívne sklony
    - životnosť 5 - 10 rokov - preto nekupovať deťom pred pubertou, riziko, že ich omrzí a zostane morča tebe na krku

    Nevýhody:

    - spachre toho dosť
    - občas vydáva piskľavý zvuk

    Škrečok

    Výhody:

    - nenáročný na priestor, stačí mu akvárium alebo bednička s plochou 0,1 m2
    - nenáročný na kŕmenie, zožerie skoro všetko a netreba ho kŕmiť každý deň
    - finančne ľahko zaobstarateľný, v prípade úhynu ľahko nahraditeľný
    - životnosť 3-5 rokov (v prípade, že deti už omrzí sa o neho starať, tak náhradní rodičia sa nemusia o neho dlho starať, ako napr. o psa)

    Nevýhody:

    - dosť náchylný na poranenie (pád zo stola, malé deti ho môžu nechtiac "pridusiť", alebo mu urobiť aj niečo horšie
    - môže mať agresívne sklony, môže občas pohrýzť
    - samice trochu páchnu, najmä v dobe párenia, preto ak chcete len 1 zvieratko, doporučujem samca
    - v prípade úteku z klietky hrozí v byte pohroma - rozkúše aj čalúnený nábytok, koberce.
    - pozor, je to hlodavec. Cez papierovú krabicu sa prehryzie za necelú noc, v prípade drevenej bedničky mu to potrvá necelý týždeň


    Korytnačka - tu treba upresniť, akú korytnačku máš na mysli, či suchozemskú, alebo vodnú

    Výhody:

    - je pomalá, nehrozí nečakaný útek
    - dá sa s ňou ísť von n trávnik (suchozemská)
    - dá sa chovať v papierovej krabici (suchozemská) alebo v akváriu (oba druhy)
    - odolná voči náhodnému ublíženiu (keď som mal korytnačku ako dieťa, mama mi chcela ukázať, aký má silný pancier. Tak sa na ňu postavila. Ja som od strachu, že jej ublíži chytil skoro hisák...)

    Nevýhody:

    - vyššia obstarávacia cena
    - osobitná strava (suchozemská zelenina, vodná - mäso)
    - nebezpečenstvo úrazu pohryznutím - u vodnej
    - dlhá životnosť, môže byť problém čo s ňou, až deti dospejú
    - nie je tak milá, zlatá a prítulná, ako škrečok, či morča, pred kúpou zisti, či bude pre deti jej vzhľad prijateľný (niektoré deti sa boja korytnačiek, najmä tých vodných)

    Na tvojom mieste by som ešte rozmýšľal aj nad trpasličím králikom. Okrem ostatných výhod, čo majú hlodavce, má aj tú, že keď omrzí, môže skončiť v polievke....

    KIKA28 je offline (nepripojený) KIKA28

    KIKA28
    No morské prasiatko píska, ak Vám to nevadí že stále píska tak kľudne, a ak ho chcete mať v klietke budte si istý že budete mať piliny okolo klietky, a smrádok, lebo v zime to papá aj seno a to samo o sebe dosť páchne. Nechcete radšej ryby? Sama mám skúsenosti, že morčiatko ako ma zbadá strašne kvičí, pýta jesť aj keď má. Lenže ja mám možnosť ho dať do zajačinca nakoľko bývam v dome, má tam kamarátov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.