Zavrieť

Porady

Náklady budúceho obdobia

Prosím Vás účtujem v PO, uhradili sme faktúru v starom roku avšak faktúra nam príšla v novom roku poradite mi ako to mám zaúčtovať v starom aj v novom roku
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    racham a viete mi povedať ako mam postupovať ďakujem

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Kedy bolo plnenie - v starom, alebo v novom roku? Ak v starom roku, faktúra je: úhrada 314/221 (211), došlá faktúra 5XX/321, vypárovanie platby 321/314. Ak sa plnenie uskutočnilo v novom roku, potom ostane len 314/221(211). Dátum doručenia faktúry do firmy nie je rozhodujúci pre posúdenie tej skutočnosti, do ktorého roku náklad patrí.
    Naposledy upravil Dav : 13.03.15 at 07:54
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    racham úhrada bola v starom roku zaúčtujem 314/221
    faktúra došla v novom roku 518/321
    vyrovnám v druhom riadku pri zaúčtovaní faktúry 321/314

    prosím mám to správne,??ďakujem
    Dav áno správne , ak sa služba týka roku 2015. Ak je služba za rok 2014, patrí do roku 2014.
    racham a vôjde mi to ale do nákladov v roku 2015 aj keď uhrada bola v roku 2014... som vyčerpavajúca prepačte mi to ale chcem to riadne pochopiť tie súvislosti
    Dav Samozrejme, že vojde do 2015.
    Napríklad : Dátum 31.12. 2014:314/221, ostáva zostatok v starom roku na 314. Faktúra 2.2.2015 : 518/321, náklad v roku 2015. vyrovnanie úhrady 2.2. 321/314. V 2015 je náklad, vyrovná sa 314 aj 321.
    racham ďakujem za odpoveď a ešte to vyrovanie úhrady môžem spravíť zároveň keď budem nahrávať faktúru alebo cez ID-interný doklad
      zbaliť

    Náklady budúceho obdobia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.