Zavrieť

Porady

zahranicna faktura s DPH

Ahojte, prosim Vas o radu.

Mam 3 zahranicne faktury za servis s nemeckou DPH zaplatene v hotovosti.
Na tychto fakturach su ciastocne udaje nasej firmy. Mam im to vratit na doplnenie?
Ako zauctujem tuto fa? cela aj s DPH bude na 511?
Samozdanim celu sumu alebo len sumu bez DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    adka18 je offline (nepripojený) adka18

    neustále sa učím adka18
    Ahoj,
    ja by som ziadala urcite o opravu.

    Ked obsahuju faktury aj DPH, zauctujes cele na 511, nesamozdanujes.

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    Ak chýba vo faktúrach najmä Vaše (a samozrejme aj dodávateľove) IČ DPH, tak nárok na odpočítanie nevznikne. Samozdaňovala by si, ak by Voči Vám nebola nemecká DPH uplatnená, ale ona bola. Zaplatili ste nemeckú daň, ktorú odvedie nemecká firma na výstupe do nemeckého št. rozpočtu.
    Mala by si celú sumu vrátane nemeckej DPH uvedenej vo faktúre zaúčtovať na 511 AE (AE pre krajiny EU napr.) a dph-čku neriešiť.
    A upozorniť vodiča, konateľa a pod, že pri nákupe služieb a tovarov v zahraničí majú okrem názvu firmy uvádzať aj slovenské IČ DPH firmy a že majú pýtať faktúru, pokial je to možné. Ja som mojim klientom vystavila klasickú akoby vizitku so všetkými identifikačnými údajmi firmy vrátane IČ DPH a "donútila som ich" nosiť ju pri dokladoch od auta a osobných dokladoch, takto ju majú vždy po ruke a nemusia mi zo zahraničia telefonovať s prosbou o nadiktovanie údajov

    ivkň je offline (nepripojený) ivkň

    ivkň
    Dobrý deň,

    chcem sa spýtať, mám nasledovné dve faktúry od českého dodávateľa-platiteľa DPH- prvá je za tovar ktorý nám dodal na SVK (fa je bez DPH, my sme plátcovia DPH), následne nám poslal druhú faktúru, kde nám vyfaktúrovali montáž tohto tovaru ale montáž už prebehla v CR. Táto fa je s českou DPH (20%). RObím správne keď prvú nahodím klasicky a samozdaním a druhú faktúru ako?? Lebo z tej druhej- on vlastne daň zaplatil v čechách a čo ja??- ostane tam vysieť... ...Ďakujem za rady..

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ivkň Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcem sa spýtať, mám nasledovné dve faktúry od českého dodávateľa-platiteľa DPH- prvá je za tovar ktorý nám dodal na SVK (fa je bez DPH, my sme plátcovia DPH), následne nám poslal druhú faktúru, kde nám vyfaktúrovali montáž tohto tovaru ale montáž už prebehla v CR. Táto fa je s českou DPH (20%). RObím správne keď prvú nahodím klasicky a samozdaním a druhú faktúru ako?? Lebo z tej druhej- on vlastne daň zaplatil v čechách a čo ja??- ostane tam vysieť... ...Ďakujem za rady..
    ...neostane tam visieť - je tu toho neúrekom - len hľadaj v správnej porade, teda ak chceš niečo o DPH tak to nehľadaj v PÚ ale v DPH....

    zahranicna faktura s DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.