Zavrieť

Porady

Automobil - surne - prosim

zdravim, mam otazku:

- potrebujem do firmy (sro, platca dph) sluzobne auto, zial na nove nemame, a leasingom sa zatazit na 4 roky po 12 tisic je momentalne pre nas dost.

- uvazovali sme o dovoze osobneho automobilu z nemecka v cene cca do 6 000 EUR (r.v. 2004-06), vzapati sa chceme dohodnut s leasingovou spolocnostou o odkupenie kde zlozime 40-50 percent akontaciu a zvysok splacame leasingom po dobu 48 mesiacov.

otazka: je mozne z auta odpisat dph alebo z leasingu odpisovat dph...? ake papiere su k tomu potrebne..? (mam namysli papiere ohladom auta, servisna kniha a pod...)

vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    §49 zákon o DPH
    (7) Platiteľ nemôže odpočítať daň pri

    a) kúpe a nájme osobného automobilu; osobným automobilom sa na účely tohto zákona rozumie motorové vozidlo registrované v kategórii M1, 25)

    juro1986 je offline (nepripojený) juro1986

    juro1986
    fuha vdaka za rychlu odpoved, troska sklamany ze M1 sa nedaju odpisat z dani

    mam este otazku, ak doveziem uzitkove N1 zo zahranicia toto je mozne odpisat? resp.poradte ako doviest zo zahranicia ojazdene auto s platnostou odpisania dane. dakujem

    juro1986 je offline (nepripojený) juro1986

    juro1986
    Prosim ak sa da cim skor poradte...

    tak zistoval som si nove info, som rozhodny, potrebujem len know-how:

    - planujem doviest ojazdene auto zo zahranicia (rakusko, nemecko, cena 200 000,-SKK s DPH) kategorie N1 - platba v hotovosti.
    Po dovoze na SK, ho dam na papiere a vzapeti predam leasingovej spolocnosti (predpokladam ze za nakupnu cenu 200 000,-SKK + 5% si leasingkovka prihodi) od ktorej ho spat vezmem na leasing.
    Moja otazka znie co je vsetko potrebne vybavit, nahlasit akym insituciam, ako si uplatnim odpisanie dph pri kupe v zahranici (na zaklade faktury?? al.sa neda uplatnit odpis dph z "tovaru" kupeneho v zahranici).

    - som konatel v sro, platca dph

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Myslis, ze na toto leasingovka pristupi?

    http://www.porada.sk/t29563-dovoz-auta.html#post272693

    juro1986 je offline (nepripojený) juro1986

    juro1986
    uz som sa bol informovat, myslim ze v tom problem nie je, ved kazde ojazdene auto mozes vziat na leasing

    len potrebujem vediet co kde treba, naco nezabudnut a ako odpisat tu dan z nakupnej ceny

    juro1986 je offline (nepripojený) juro1986

    juro1986
    mozem kupit osobny automobil kategorie M1 v nemecku a uplatnit si narok na odpisanie dph / v nemecku je mozne odpisat dph z automobilu kat.M1 - ako som sa tu docital, co som nevedel myslel som ze len N1/

    Automobil - surne - prosim

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.