Zavrieť

Porady

hospitácia

ahojko!
Mala by som otázku, som učitelka na zus. Má k nám prísť na hospitáciu riaditel.Nemáme to v mesačnom pláne, ani nikde inde napísané.Môže prísť hocikedy na hospitáciu?Nepotrbeje žiadny hospitačný plán, alebo dačo také?Má sa potom spísať zápisnica?Alebo ako to funguje, poradte prosím.
Srdečná vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    ...riaditeľ a iný Tvoj nadriadený, by mál mať urobený na školský rok plán hospitácii podľa mesiacov, ale presný deň hospitácie tam nie je, lenže aj keď ho nemá tak Ti môže prísť na hospitáciu kedykoľvek, ale Ti to musí oznámiť deň vopred, ak by to neurobil kľudne mu môžeš povedať, že Ti to neoznámil a nechceš, aby Ti išiel na hospitáciu, aleeeeee, vieš čo ťa potom čaká

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    legolas Pozri príspevok
    ...riaditeľ a iný Tvoj nadriadený, by mál mať urobený na školský rok plán hospitácii podľa mesiacov, ale presný deň hospitácie tam nie je, lenže aj keď ho nemá tak Ti môže prísť na hospitáciu kedykoľvek, ale Ti to musí oznámiť deň vopred, ak by to neurobil kľudne mu môžeš povedať, že Ti to neoznámil a nechceš, aby Ti išiel na hospitáciu, aleeeeee, vieš čo ťa potom čaká
    Tak, nam neoznamuju, pridu aj v strede hodiny neohlaseni.Aj zastupcovia.

    vivaldka je offline (nepripojený) vivaldka

    som učiteľka zuš vivaldka
    Nič v zlom alaya1,ale ku mne prišla zástupkyňa pred troma rokmi na hospitáciu tak ako vravíš v strede hodiny,spýtala som sa či mi to oznámila deň vopred a či pripravila hospitačný plán podľa čoho a vlastne čo chce u mňa kontrolovať.Vyšla a viackrát nebola u mňa na hospitácii. A vlastne celých 14 rokov učím a nikto nechodil,preto som sa pýtala na tie veci, lebo u nás to nefunguje,A teraz máme nového riaditeľa, ktorý vraj má prísť na hospitáciu,tak som samozrejme bola zvedavá, že ako to chodí a čo mu môžem tiež vyčítať ak náhodou nebude pristupopvať k veci ako by mal a postupovať podľa zákona.

    svatava je offline (nepripojený) svatava

    svatava
    alaya1 Pozri príspevok
    Tak, nam neoznamuju, pridu aj v strede hodiny neohlaseni.Aj zastupcovia.
    Alaya1, Ty asi ucis na hroznej skole, v strede hodiny Ti pridu na hospitaciu , Tvoju "kamaratku" chce zamestnavatel obabrat (kazdy druhy prispevok bol len o tom). Este stastie, ze to za par dni bude len minulost, ze?

    PS: Na tejto stranke travis dost casu. Nic v zlom, ale nemala by si si setrit zrak?

    vivaldka je offline (nepripojený) vivaldka

    som učiteľka zuš vivaldka
    ahoj nie husle,dychy-zobcové flauty, priečnu flautu,saxofon a všetko možne čo musím...

    jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

    jaros5
    vivaldka Pozri príspevok
    ahojko!
    Mala by som otázku, som učitelka na zus. Má k nám prísť na hospitáciu riaditel.Nemáme to v mesačnom pláne, ani nikde inde napísané.Môže prísť hocikedy na hospitáciu?Nepotrbeje žiadny hospitačný plán, alebo dačo také?Má sa potom spísať zápisnica?Alebo ako to funguje, poradte prosím.
    Srdečná vďaka
    vivaldka Pozri príspevok
    Nič v zlom alaya1,ale ku mne prišla zástupkyňa pred troma rokmi na hospitáciu tak ako vravíš v strede hodiny,spýtala som sa či mi to oznámila deň vopred a či pripravila hospitačný plán podľa čoho a vlastne čo chce u mňa kontrolovať.Vyšla a viackrát nebola u mňa na hospitácii. A vlastne celých 14 rokov učím a nikto nechodil,preto som sa pýtala na tie veci, lebo u nás to nefunguje,A teraz máme nového riaditeľa, ktorý vraj má prísť na hospitáciu,tak som samozrejme bola zvedavá, že ako to chodí a čo mu môžem tiež vyčítať ak náhodou nebude pristupopvať k veci ako by mal a postupovať podľa zákona.
    Je úplne prirodzené, že nový riaditeľ chce ísť pozrieť na hodinu svojim učiteľom;

    Nemal by som strach z hospitácie, pokiaľ som si istý a viem si svoje postupy, metódy, formy obhájiť - môže prísť aj minister.

    A na druhej strane - hospitácia nie je len o kontrole, ale i poskytnutí spätnej väzby učiteľovi, ak treba je to i o pomoci, koučingu ... (a preto sa dosť čudujem, že počas 14 rokov neboli žiadne hospitácie );
    Motívom pre riaditeľa či zástupcu riaditeľa môže byť aj to, že si chce pozrieť niečo nové, niečo veľmi dobré a sám sa chce inšpirovať;

    vivaldka je offline (nepripojený) vivaldka

    som učiteľka zuš vivaldka
    Ano súhlasím s tebou.Ja som sa ani nie preto pýtala,že by som sa od neho bála.My spolu vychádzame veěmi dobre, len chudák u mna mal premieru a potom mal ist na hospitaciu k byvalej riaditelke ja som mu len chcela pomoct.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.