Zavrieť

Porady

Rozširujúce štúdium

Dobrý deň. Mám zopár otázok. Už som písala aj na ministerstvo školstva, ale neodpovedali. V roku 2007 som skončila 6-ročné magisterské štúdium katolíckej teológie na Teologickej fakulte KU. V roku 2008 som ukončila 3 - ročné rozširujúce štúdium dejepisu na rovnakej vysokej škole. K 31.12.2011 mám prax 4 roky a 57 dní. Nemám žiadnu kvalifikačnú skúšku. Mám nárok na priznanie 60 kreditov za dané štúdium? Ak áno, môžem žiadať spätne o vyplatenie tohto príplatku, keďže tento nárok by mi vznikol novelou zákona, ktorá vošla do platnosti 1.1.2012? Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Dobrý deň!

Nemáte nárok na priznanie 60 kreditov za dané štúdium. V čase, keď ste končili štúdium dejepisu ste nemali potrebnú dĺžku praxe na to, aby Vám bola priznaná 1. kvalifikačná skúška. Nevzťahuje sa na Vás zákon 390/2011.
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
jankajar jankajar

jankajar je offline (nepripojený) jankajar

zdenka131 Pozri príspevok
Dobrý deň!

Nemáte nárok na priznanie 60 kreditov za dané štúdium. V čase, keď ste končili štúdium dejepisu ste nemali potrebnú dĺžku praxe na to, aby Vám bola priznaná 1. kvalifikačná skúška. Nevzťahuje sa na Vás zákon 390/2011.
Dobrý deň. Nemám istotu, či to čo tvrdíte je správne. Nižšie ponúkam výklad zákona .

Odsek 10:
Od 1. januára 2012 za absolvovanie rozširujúceho štúdia podľa § 8a alebo za vykonanie rigoróznej skúšky alebo za vykonanie štátnej jazykovej skúšky z cudzieho jazyka získa pedagogický zamestnanec, ktorý má minimálne tri roky pedagogickej činnosti a odborný zamestnanec, ktorý má minimálne tri roky odbornej činnosti, 60 kreditov ak týmto zamestnancom nebola za tieto štúdiá alebo za tieto skúšky uznaná do 31. decembra 2011 prvá atestácia.
Komentár:
Za zamestnanca, ktorému je možné od 1. januára 2012 priznať 60 kreditov na základe tohto ustanovenia, sa považuje taký zamestnanec, ktorý:
6
a) vykonal rigoróznu skúšku najneskôr do 31.12.2011, má k uvedenému termínu najmenej tri roky praxe a za vykonanie tejto rigoróznej skúšky mu nebola uznaná prvá atestácia (I. kvalifikačná skúška), alebo
b) vykonal štátnu jazykovú skúšku z cudzieho jazyka najneskôr do 31.12.2011, má k uvedenému termínu najmenej tri roky praxe, alebo
c) ukončil rozširujúce štúdium ďalšieho aprobačného predmetu alebo študijného odboru najneskôr do 31.12.2011, má k uvedenému termínu najmenej tri roky praxe a za ukončenie rozširujúceho štúdia ďalšieho aprobačného predmetu alebo študijného odboru mu nebola uznaná prvá atestácia (I. kvalifikačná skúška).
So zohľadnením znenia ustanovenia § 8a sa pri uplatňovaní ustanovenia odseku 10 považuje za rozširujúce štúdium ďalšieho aprobačného predmetu alebo študijného odboru, rozširujúce štúdium ďalšieho aprobačného predmetu alebo študijného odboru uskutočňované podľa § 9 vyhlášky MŠ SR č. 42/1996 Z. z. o ďalšom vzdelávaní pedagogických pracovníkov alebo štúdium podľa § 8 ods. 1 písm. c) zákona č. 317/2009 Z. z. platného do účinnosti zákona č 390/2011 Z. z. t. j. do 31. decembra 2011.
0 0
pavlinka pavlinka

pavlinka je offline (nepripojený) pavlinka

Ja mám tiež otázku k rozširujúcemu štúdiu.Už som to tu raz písala.Učiteľ SŠ si robí
od roku 2011 Kvalifikačné vzdelávanie na splnenie kvalifikačného predpokladu - tretí predmet.Od 1.1.2012 je kvalifikačné vyňaté z kontinuálného vzdelávania.Musí si brať
na tieto dni dovolenku, nemá nárok na 5 dní kontinuálného vzdelávania?
0 0
miramax1 miramax1

miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

jankajar Pozri príspevok
Dobrý deň. Mám zopár otázok. Už som písala aj na ministerstvo školstva, ale neodpovedali. V roku 2007 som skončila 6-ročné magisterské štúdium katolíckej teológie na Teologickej fakulte KU. V roku 2008 som ukončila 3 - ročné rozširujúce štúdium dejepisu na rovnakej vysokej škole. K 31.12.2011 mám prax 4 roky a 57 dní. Nemám žiadnu kvalifikačnú skúšku. Mám nárok na priznanie 60 kreditov za dané štúdium? Ak áno, môžem žiadať spätne o vyplatenie tohto príplatku, keďže tento nárok by mi vznikol novelou zákona, ktorá vošla do platnosti 1.1.2012? Ďakujem za odpoveď.
Spätne sa príplatky nevyplácajú.
Naposledy upravil miramax1 : 29.02.12 at 17:46
0 0
miramax1 miramax1

miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

pavlinka Pozri príspevok
Ja mám tiež otázku k rozširujúcemu štúdiu.Už som to tu raz písala.Učiteľ SŠ si robí
od roku 2011 Kvalifikačné vzdelávanie na splnenie kvalifikačného predpokladu - tretí predmet.Od 1.1.2012 je kvalifikačné vyňaté z kontinuálného vzdelávania.Musí si brať
na tieto dni dovolenku, nemá nárok na 5 dní kontinuálného vzdelávania?
Aj v minulosti platilo, že zamestnanec má nárok na 5 dní voľna len v prípade, že zamestnávateľ so štúdiom písomne súhlasil. To znamená, že nie každý musel dostať 5 dni voľna. Dôležité je to, čo má zamestnanec písomne od zamestnávateľa podpísané.
1 0
pavlinka pavlinka

pavlinka je offline (nepripojený) pavlinka

Lenže pokiaľ rozšitujúce študium nie je kontinuálne vzdelávanie tak zamestnanec nemá nárok na tých päť dní podľa § 54 zákona č. 317/2009 o pedagogických zamestnancoch aj keby s tám riaditeľ súhlasil.
0 0
miramax1 miramax1

miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

pavlinka Pozri príspevok
Lenže pokiaľ rozšitujúce študium nie je kontinuálne vzdelávanie tak zamestnanec nemá nárok na tých päť dní podľa § 54 zákona č. 317/2009 o pedagogických zamestnancoch aj keby s tám riaditeľ súhlasil.


Ani v minulosti pri kontinuálnom vzdelávaní nemal každý zamestnanec podľa
§ 54 zákona 317/2009 nárok na 5 dní študijného voľna. Zamestnávateľ ho mohol poskytnúť, ale nemusel.

Riaditeľ môže poskytnúť zamestnancovi študijné voľno podľa ZP §155.
1 0
pavlinka pavlinka

pavlinka je offline (nepripojený) pavlinka

Ja viem že nemal každý nárok. Asi sa nerozumieme.Ja som mala na mysli to že keď je kvalifikačné vzdelávanie vyňaté od 1-1-2012 z kontinuálného a zamestnanec ho navštevuje či má právny nárok na to voľno podľa § 54 zákona 317/2009
0 0
Lilu1 Lilu1

Lilu1 je offline (nepripojený) Lilu1

Od 1. januára 2012 za absolvovanie rozširujúceho štúdia podľa § 8a alebo za vykonanie rigoróznej skúšky alebo za vykonanie štátnej jazykovej skúšky z cudzieho jazyka získa pedagogický zamestnanec, ktorý má minimálne tri roky pedagogickej činnosti a odborný zamestnanec, ktorý má minimálne tri roky odbornej činnosti, 60 kreditov ak týmto zamestnancom nebola za tieto štúdiá alebo za tieto skúšky uznaná do 31. decembra 2011 prvá atestácia.

To znamená, že ak máme učiteľa s VŠ vzdelaním, s I. kvalifikačnou skúškou a s absolvovaným rozširujúcim štúdiom (všetky absolvované štúdiá boli pred účinnosťou zákona 317/2009 v znení zákona 390/2011, ktorý je zaradený do 11 platovej triedy (samozrejme mu bola mu uznaná I. KS) taký zamestnanec NEMÁ nárok na KREDITY VŠAK????
Naposledy upravil Lilu1 : 19.03.12 at 17:05
0 0
Lilu1 Lilu1

Lilu1 je offline (nepripojený) Lilu1

Od 1. januára 2012 za absolvovanie rozširujúceho štúdia podľa § 8a alebo za vykonanie rigoróznej skúšky alebo za vykonanie štátnej jazykovej skúšky z cudzieho jazyka získa pedagogický zamestnanec, ktorý má minimálne tri roky pedagogickej činnosti a odborný zamestnanec, ktorý má minimálne tri roky odbornej činnosti, 60 kreditov ak týmto zamestnancom nebola za tieto štúdiá alebo za tieto skúšky uznaná do 31. decembra 2011 prvá atestácia.

To znamená, že ak máme učiteľa s VŠ vzdelaním, s I. kvalifikačnou skúškou a s absolvovaným rozširujúcim štúdiom (všetky absolvované štúdiá boli pred účinnosťou zákona 317/2009 v znení zákona 390/2011, ktorý je zaradený do 11 platovej triedy (samozrejme mu bola mu uznaná I. KS) taký zamestnanec NEMÁ nárok na KREDITY VŠAK????
0 0
Lilu1 Lilu1

Lilu1 je offline (nepripojený) Lilu1

Od 1. januára 2012 za absolvovanie rozširujúceho štúdia podľa § 8a alebo za vykonanie rigoróznej skúšky alebo za vykonanie štátnej jazykovej skúšky z cudzieho jazyka získa pedagogický zamestnanec, ktorý má minimálne tri roky pedagogickej činnosti a odborný zamestnanec, ktorý má minimálne tri roky odbornej činnosti, 60 kreditov ak týmto zamestnancom nebola za tieto štúdiá alebo za tieto skúšky uznaná do 31. decembra 2011 prvá atestácia.

To znamená, že ak máme učiteľa s VŠ vzdelaním, s I. kvalifikačnou skúškou a s absolvovaným rozširujúcim štúdiom (všetky absolvované štúdiá boli pred účinnosťou zákona 317/2009 v znení zákona 390/2011, ktorý je zaradený do 11. platovej triedy (samozrejme mu bola mu uznaná I. KS) taký zamestnanec NEMÁ nárok na KREDITY VŠAK????

Ďakujem :-)
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Lilu1 Pozri príspevok
Od 1. januára 2012 za absolvovanie rozširujúceho štúdia podľa § 8a alebo za vykonanie rigoróznej skúšky alebo za vykonanie štátnej jazykovej skúšky z cudzieho jazyka získa pedagogický zamestnanec, ktorý má minimálne tri roky pedagogickej činnosti a odborný zamestnanec, ktorý má minimálne tri roky odbornej činnosti, 60 kreditov ak týmto zamestnancom nebola za tieto štúdiá alebo za tieto skúšky uznaná do 31. decembra 2011 prvá atestácia.



To znamená, že ak máme učiteľa s VŠ vzdelaním, s I. kvalifikačnou skúškou a s absolvovaným rozširujúcim štúdiom (všetky absolvované štúdiá boli pred účinnosťou zákona 317/2009 v znení zákona 390/2011, ktorý je zaradený do 11. platovej triedy (samozrejme mu bola mu uznaná I. KS) taký zamestnanec NEMÁ nárok na KREDITY VŠAK????

Ďakujem :-)
Dobrý deň,

učiteľ, ktorý za rozširujúce štúdium získal I. KS, už nemá nárok na priznanie kreditov za dané štúdium ( za ktoré získal I. KS ).
2 0
Lilu1 Lilu1

Lilu1 je offline (nepripojený) Lilu1

Áno Zdenka ďakujem. Dnes sme to konzultovali s kolegyňou. To mi je jasné. A keď si takýto učiteľ urobil ďalšie rozširujúce štúdium, napr. spravil si prvé rozširujúce zo SJL a za toto štúdium mal uznanú I. KS, potom si spravil druhé rozširujúce napr. z BIO tak za toto štúdium mu už treba priznať kredity však? A 60 kreditov že?


0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Áno, za to ďalšie štúdium mu treba priznať 60 kreditov.
3 0
Lilu1 Lilu1

Lilu1 je offline (nepripojený) Lilu1

Zdenka chcela by som sem vložiť jedno osvedčenie len neviem ako. Poradíš mi? Ďakujem.
Chcela by som, aby si sa mi naň pozrela, či toto štúdium možno uznať ako I. KS.
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Napíšeš text , dáš Formátovať odpoveď ( ikonka pod oknom do ktorého píšeš) , klik na kancelársku sponu ( Prílohy), Prehľadávať ( nájdeš to, čo chceš vložiť), Stiahnuť. OK
3 0
Lilu1 Lilu1

Lilu1 je offline (nepripojený) Lilu1

Super ďakujem. Ráno priložím čo som chcela. Mám ho totiž v PC v práci.

Pekný zvyšok dňa :-)
0 0
Lilu1 Lilu1

Lilu1 je offline (nepripojený) Lilu1

Zdenka môžeš sa mi pozrieť na toto osvedčenie, či na základe tohoto bolo možné uznať I. KS

Vďaka :-)
Osvedčenie.jpg  
0 0
biosenka biosenka

biosenka je offline (nepripojený) biosenka

Prosím Vás ešte raz, či som to dobre pochopila. Ja si robím rozširujúce štúdium dalšieho aprobačného predmetu od roku 2009, teraz v máji končím. Chápem, že mám nárok na 60 kreditov. Ale ak o ne požiadam, automaticky mi ich pridelia, ide to zo štátu peniaze, alebo teraz som v iných témach čítala, že o tom rozhoduje riaditeľ? Veď keď mi ich riaditeľ neprizná, a na čo aj, tak načo sa potom snažíme. To je aká motivácia, budem tam, kde aj predtým? A ako by to bolo s tým kreditovým príplatkom ak by som robila iba na polovičný úväzok? Ďakujem za odpoveď.
0 0
Lilu1 Lilu1

Lilu1 je offline (nepripojený) Lilu1

Možno za takéto osvedčenie uznať 1. kvalifikačnú? Neviem je to len osvedčenie, niektorí z nás majú vysvedčenie. Čo myslíte?



0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať