Zavrieť

Porady

II. pilier dôchodkového poistenia a výber peňazí v hotovosti pri odchode do starobného dôchodku.

Dobrý deň!
Chcela by som sa opýtať, či si môžem nárokovať výber peňazí v hotovosti ,ktoré mám nasporené (asi 1300 eur ) v II. pilieri pri odchode do predčasného starobného dôchodku.
Vopred ďakujem za odpoveď.
Zlata
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tannenkau je offline (nepripojený) tannenkau

    Vylúčený člen tannenkau
    Zas jenna neinformovaná optymystka

    Teda aby mi tu nepapuľovali, že neodpovedám na otázku

    požiadať možeš
    zákon je taký, že najpravdepodobnejšie nedostaneš
    zlatica.turisova ĎAkujem za potvrdenie môjho názoru. Pýtal sa ma na to sused, ale neveril mi. Je to pochopiteľné- správcovská spoločnosť by stratila, keby naraz vyplatila všetko. Lepšie je to postupne splácať.
    ivka70 Nejde o spravcovsku spolocnost, ide o to, ze to dochodkove poistenie je povinne, ak si sa nan dala.
    A najskor musis z tych penazi zabezpecit aspon minimalny dochodok ,ktory udava zakon a poto mmozes uvazovat, co zo zvyskom.

    II. pilier dôchodkového poistenia a výber peňazí v hotovosti pri odchode do starobného dôchodku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.