Zavrieť

Porady

drevodomy

Ahojte poradaci,chcel som reagovat na clanok o drevodomoch,ale system ma nepustil,ze som junior member,neviem o com to je,ale nemam cas to skumat,chcel som iba povedat,ze ja robim drevodomy uz druhy rok,a som nadseny,ako to funguje,pravdou je ,ze ak remeselnici zanedbaju hocico, z hrubej stavby,problem je na svete,parozabrany,izolacie,stresna poistna folia a podobne. Viem to,lebo som predak na stavbe a stretavam sa s tymito problemami skoro kazdy den. Ak by ste poterbovali s niecim poradit,pytajte sa ,rad odpoviem ak budem vediet. Mam asi styri tisic fotiek,osobne realizujem vodu,kanal,podlahove vykurovanie teplovodne,elktricke,zateplovacky,potery,okna,stre chy,krovy,stresne okna,kominy,krbove vlozky,no hoci co,Ak som Vas zaujal,pyyyyyyyytajte sa,budem sa tesit.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubinami je offline (nepripojený) lubinami

    Veselý človiečik lubinami
    Chcem sa informovať aká sa používa tepelná izolácia alebo izolácia medzi jednotlivé drevené brvná z ktorých sa skladajú bočné steny- obvodové. Zaujíma ma či je tu zabezpečená aspoň štandardná tepelná izolácia podla platných noriem pre novostavby, lebo uvažujeme o stavbe klasického domu s hornou časťou- kombináciou z dreva.
    som 35 rocny mlady muz,zrucny,ovladam mnoho profesii,mam vlastne naradie ...viac stefanbuilder
    Ahoj,najcastejsie sa panel sklada: z dvoch stran sa sklada z OSB dosky,medzi nimi je izolacia ,najcastejsie sa pouziva sklokamenna tepelna izolacia,koli odhlucnenie tento typ o hrubke 120mm,potom z vnutornej strany sa dava paronepriepustna folia a sadrokarton,popripade iny dekoracny stavebny material.

    suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

    suzika1979
    ahoj,chcela by som sa spytat na postup prace pri vymene strechy /mame stare skridle a chceli by sme dat asfaltovy sindel/
    a ze ci je potrebny nejaky suhlas uradu s rekonstrukciou strechy,ak chceme mat aj komin a kachle na tuhe palivo. dakujeeem
    suzi z ba

    Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

    Zitulda
    suzika1979 Pozri príspevok
    ahoj,chcela by som sa spytat na postup prace pri vymene strechy /mame stare skridle a chceli by sme dat asfaltovy sindel/
    a ze ci je potrebny nejaky suhlas uradu s rekonstrukciou strechy,ak chceme mat aj komin a kachle na tuhe palivo. dakujeeem
    suzi z ba
    Určite musíš mať povolenie zo stavebného úradu hlavne z dôvodu výstavby komína. Ku kolaudácii (predpokladám, že staviaš nový komín a kachle...to z Tvojho príspevku tak chápem) budeš potrebovať vyjadrenie od kominárov že všetko je správne urobené.

    spilo je offline (nepripojený) spilo

    spilo
    Zdravím mám otázočku ako vyriešiť prechod zásuvky alebo nejakej zapustenej inštalačnej krabičky.
    keď sa pozrieme na rez nosnej časti z vnútra ide sádrokartón+(OSB)+paroneprepustna folia+izolacia,nosníky+OSB+polystyrén+ fasáda
    ako teda urobiť napojenie keď z vnútornej strany osadím krabičku, predsa poruším paronepriepustnosť .
    Ak by bolo možné možete mi povedať z kade ste? obraciam sa v stavebnej sfére a vedel by som ponúknuť nejaký material aj služby dufam že za rozumnú cenu ak by bol záujem napíšte prostrednictvom SS
    Naposledy upravil spilo : 01.11.09 at 08:12

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.