Zavrieť

Porady

dph a clo za tovar a dovoz

Dobry den

Objednal som si tovar z Ciny. DOdavatel mi najprv poslal mailom fakturu za tovar 1000 USD a prepravu 200 USD, teda celkom som jej zaplatil 1200 USD.
Prepravu objednal a zaplatil dodavatel v Cine. Tym padom ku tovaru prilozil tu istu fakturu avsak bez dopravy, teda 1000 USD. Prepravna sluzba mi pred dodanim vypocitala DPH a CLO zo sumy 1000 USD.
MOja otazka je ze ci si mozem dat do uctovnictva fakturu 1200 USD ktoru som zaplatil a nie 1000 USD ktora bola prilozena pri tovare.
Podla zakona sa plati clo a dph za tovar aj s dopravou avsak dopravu realne platil dodavatel v cine. Alebo treba urobit dodatocne colne jednanie?

Krajci
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    simonka1 je offline (nepripojený) simonka1

    PU simonka1
    stanosvk Pozri príspevok
    Dobry den

    Objednal som si tovar z Ciny. DOdavatel mi najprv poslal mailom fakturu za tovar 1000 USD a prepravu 200 USD, teda celkom som jej zaplatil 1200 USD.
    Prepravu objednal a zaplatil dodavatel v Cine. Tym padom ku tovaru prilozil tu istu fakturu avsak bez dopravy, teda 1000 USD. Prepravna sluzba mi pred dodanim vypocitala DPH a CLO zo sumy 1000 USD.
    MOja otazka je ze ci si mozem dat do uctovnictva fakturu 1200 USD ktoru som zaplatil a nie 1000 USD ktora bola prilozena pri tovare.
    Podla zakona sa plati clo a dph za tovar aj s dopravou avsak dopravu realne platil dodavatel v cine. Alebo treba urobit dodatocne colne jednanie?

    Krajci
    Nejak tomu nerozumiem. Píšeš, že dodavateľ ti poslal dve fa, teda aj za prepravu a tú si zaplatil. A potom píšeš, že prepravu zaplatil dodavateľ v Číne. Tak ako teda?

    dph a clo za tovar a dovoz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.