Zavrieť

Porady

VYROBA BRIKIET

Dobrý deň
Bývam v dedine kde je v okolí rozvinuté poľnohospodárstvo a máme tu aj dosť drevospracujúcich firiem ,ktoré vyprodukujú dosť odpadu a tak som sa chcel opytať či by sa oplatil ten odpad spracovať na brikety. Ci by sa oplatila rozbehnuť linka na brikety keď tu je dosť druhotného odpadu a či je vlastne zaujem o ne ? A ak hej tak by som poprosil aj skúsenosti tych čo brikety používaju. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Spolupracujem s firmou, ktora v podobnej oblasti rozbehla vyrobu brikiet zo svojho vlastneho odpadu (píla).
    Ale mala to problem popredať - v blízkom aj dalekom okolí si ludia "dorobia" drevo svojpomocne, v lese a do brikiet sa im zda zbytocne invoestovat.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Máme doma krb, občas sme kupovali tzv. odpady. Posledné 2-3 roky je problém ich zohnať, lebo všetky známe firmy v širokom okolí sa vrhli na výrobu brikiet a "odrezky" skupujú zo všetkých píl naokolo.
    Možno záleží na regióne...

    belo72 je offline (nepripojený) belo72

    belo72
    Brikety maju buducnost. Maju super vyhrevnost nizky obsah popola a splodin. Nie je problem s manipulaciou a su setrne voci kotlom pre ich nizku vlhkost ak su dobre skladovane a vyssiu vyhrevnost oproti drevu ktore si ludia pripravuju. Ci sa ti to oplati musis zvazit sam. Potrebujes lisovaci stroj nie cinu a italy ale nieco co robi skutocne brikety a nie je v kuse poruchove hodila by sa cela linka so susickou a balickou dalej suche skladove priestory na uskladnenie materialu na vyrobu + na hotove vyrobky s dobrym pristupom nieco na manipulaciu s paletami. Problem by mohol nastat ak sa nejaka fi rozhodne nedodavat ti material ale zacne vyrabat sama. Budu mat obrovsku vyhodu oproti tebe v tom ze oni maju vstupnu surovinu a ty ju budes musiet kupovat. Dalsi problem je ze aj ked by nezacali vyrabat brikety urcite predavaju odrezky ktore su lacnejsie ako brikety a ako pisala Dasa ludia si vedia pozhanat drevo za babku ak su v okoli lesy. Je velky predpoklad ze ceny surovin budu dodavatelia zvysovat alebo budu brikety vyrabat sami. Ja viem pozhanat brikety s certif. za cenu za aku niektori brikety vyrabaju

    luboo je offline (nepripojený) luboo

    luboo
    belo72 Pozri príspevok
    Ja viem pozhanat brikety s certif. za cenu za aku niektori brikety vyrabaju
    Toto ma zaujalo. Môžem dostať bližšie info na email: luboo1108 (zavináč) gmail. com ?

    canbo je offline (nepripojený) canbo

    canbo
    Dobre treba zrátať , aj odpad má cenu . Piliny majú svoju cenu po
    postavení spracovateľských veľkopodnikov u nás , v Poľsku a
    Maďarsku. Piliny , štiepku a odrezky zvážajú zmluvne cca.300km okruhu. Ich cena pilín a prevádzkové náklady - nepredajné brikety.

    Petrik99991 je offline (nepripojený) Petrik99991

    Petrik99991
    U nas jedna firma predava piliny 15m kubickych po 33 Eur a lis by sme chceli vyrobit doma ... na internete sme nasli perfektny navod spolu s vykresmi ako spravit snekovy briket. lis ktory ma produkciu cca 150 kg za hodinu .

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Petrik99991 Pozri príspevok
    U nas jedna firma predava piliny 15m kubickych po 33 Eur a lis by sme chceli vyrobit doma ... na internete sme nasli perfektny navod spolu s vykresmi ako spravit snekovy briket. lis ktory ma produkciu cca 150 kg za hodinu .
    a nepodelíš sa s tým návodom?

    j.sch je offline (nepripojený) j.sch

    Man j.sch
    Dáša_ Pozri príspevok
    a nepodelíš sa s tým návodom?
    Mne sa tých 300 km zdá vela na to aby sa to oplatilo ....... Musí to byť úžasná logistika....... 1, Náklady sú pri bio palivách kôli objemu nehorázne - v pomere s predajnou cenou...

    Držím palce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.