Zavrieť

Porady

odvody do socialnej poistovne

V roku 2006 som zacala ako SZCO pricom moj prijem bol vyšší ako 91200sk zakonite som sa stala platcom odvodov do socialnej poistovne ak vsak v roku 2007 nepresiahnem tento prijem ale dostala som prispevok vo vyske 64 000sk a z neho som pouzila 30 000sk dalsie financie z prispevku planujem pouzit az v roku 2008 budem povinna platit socialne odvody v roku 2008
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Neviem presne k čomu príspevok smeruje. Ako keby chýbala otázka.
    Ak máš na mysli, že či použité prostriedky z dotácie budú vlastne obratom ("príjmom v rámci limitu") .. tak áno.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Alenka ck Pozri príspevok
    V roku 2006 som zacala ako SZCO pricom moj prijem bol vyšší ako 91200sk zakonite som sa stala platcom odvodov do socialnej poistovne ak vsak v roku 2007 nepresiahnem tento prijem ale dostala som prispevok vo vyske 64 000sk a z neho som pouzila 30 000sk dalsie financie z prispevku planujem pouzit az v roku 2008 budem povinna platit socialne odvody v roku 2008
    Ak budeš v r.2007 uplatňovať preukázateľné výdavky /vedením účtovníctva/ do príjmov zahrnieš iba tú časť dotácie, ktorú si vyčerpala. Ak však účto viesť nebudeš a výdavky si budeš uplatňovať paušálom, príjmom je celá výška dotácie.

    Keď v r.2007 vrátane dotácie nedosiahneš príjem vo výške 12-násobku min. mzdy, od 1.7.2008 sa odhlásiš ako povinný platiteĺ do sociálnej poisťovne.

    -----------
    Veronika
    Ano mala som na mysli ci prostriedky z prispevku cize 30 000sk budu vlastne zahrnute ako prijem

    odvody do socialnej poistovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.