Zavrieť

Porady

VF pri zásielkovom predaji cez internet

Ahojte, sme firma kt. predáva tovar cez internetový obchod.Som platcom DPH. Zaujíma ma, akým spôsobom pristupujete k vystavovaniu VF pri platbe voprad na účet. Príklad:

Zákazník si objedná tovar + preprava (poštovné), v hodnote 120€ z DPH a platbu zaplatí na náš účet. Ja vystavujem VF takto:

100 € ZD tovaru + poštovného 311/604
604/602
20 € 20% DPH 311/343

Po správnosti by som si mala vystaviť FA na prijatú platbu v den ked mi prišli peniažky na účet napr. 13.1.2011 (FA by obsahovala DDP 13.1), a v momente ked budem vystavovať ostrú VF dám dátum dodania vtedy ked mám tovar vyskladnený a pripravený na predaj (totiž, nie všetok tovar mám skladom a preto ho objednávam napr.ked mi príde objednávka od zákazníka na konkrétny tovar a ja ho nemám skladom on mi zapl.peniažky a ja ho objednám, ked mi príde tak ho odošlem jemu. No nikdy mi týmto spôsobom nevznikne viac ako 14 dní od prijatia penazí od klienta na účet a môjho následného vystavenia VF a odoslania objednávky).
Ja to robím takto:

DDP FA = dátum kedy mi prišli peniažky na účet
DV FA = dátum kedy som vyskl. tovar a zároven urobila VF no nikdy dátum nepresiahne 14 dní.
DS FA = buď dám dátum kedy prišli peniažky , alebo splatnosť do 30 dní čo v podstate určite zapl.nude.

Ide mi o to či je to správne , máme veľa VF a nerada by som vystavovala VF k prijatej platbe. Môžem to robyť aj týmto spôsobom. A mala k spomínanému poštovnému , čo by ste spravili ak majiteľ chce poskytovať zľavu nie len z tovaru ale aj z poštovného. Podľa mňa by sa to na poštovné vzťahovať nemalo, čo vy na to?

Za odpovede vopred všetkým ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    VF pri zásielkovom predaji cez internet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.