Zavrieť

Porady

oprava LCD /otváracej časti na nôtbúku...

zdravim,stala sa mi taka vec ze sa mi na notbuku pri otvarani zlomil jeden z tych pantov co drzia obrazovku,a to tak ze vo vnutri a je to cele skrivene,ani otavarat ani zatvarat......asi nieco vo vnutri sa tiez zlomilo a vzpriecilo.
otazka je ze ked odsrobujem srobiky na panely(je ich 8ks)tak nerozpadne sa mi to totalne?resp.naco si mam davat pozor?
inac LCD funguje v pohode a ked je to rizikove radsej to necham tak ....vdaka za reakcie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Zver to radšej servisu. Ak povedia, že sa to nedá opraviť, potom môžeš experimentovať alebo si kúpiť nový.

    Rozobratím môžeš prerušiť kábliky vedúce zo základnej dosky k monitoru.

    Záleží len na tebe, ako si veríš a ako si technicky zručný.

    A navyše - náhradnú súčiastku sám ťažko zoženieš.
    Naposledy upravil Chobot : 17.01.14 at 19:48

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Opraviť sa to dá - lenže to chce rozobrať nielen zobrazovač, ale aj telo - pánty sa musia uchytiť na oboch dieloch (bez demontáže to nepôjde). Okrem toho by si si musel zohnať aj pánty.
    Radili ostatní - radšej servis - i keď to bude o niečo viac stáť, na druhej strane servis to urobí dôkladne a ešte za robotu ručia.
    vulxy ide o to ze uz je to stary srot,do servisu uz nema cenu ,ja by som len tak podomacky chcel ....namiesto pantov tam nalepim epoxidom kovanie z plotu len nech sa to otvara.....take nieco som este nerozoberal preto sa pytam ci si nieco mozem totalne pokazit.....a este by som sa zaujimal ako je riesene kablovanie...tj:skade vedu kable do lcd z pocitaca?
    misoft Väčšinou okolo pántov.
    vulxy a rozpadlo......resp vsetko zhaslo,uz si cely den hladam nahradu v eshopoch,zil 7rokov..cest jeho pamiatke.. zatial to vidim na Lenovo B59O za este znesitelnych 3OO bubakov...alebo nejaky navrch?
    misoft Tak smola....

    oprava LCD /otváracej časti na nôtbúku...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.