Zavrieť

Porady

Rabat

Pekny den zelam,

mam taky problem a to ze by som chcela predavat knihy cez eshop a tie knihy budem objednavat v kniznom velkoobchode. V tom obchode je 10Oeur minimalny odber a 20%rabat.

Co to teda znamena?

Rozumiem tomu spravne ak:

velkoobchod ma v ponuke kazdu knihu v hodnote 10eur hej..a ja ich kupim 30 kusov..tak budem platit 300eur..cize splnam podmienku minimalny odber 100eur..a rabat znamena ze nezaplatim im za knihy 300eur ale zaplatim im o 20%menej cize okolo 240eur.

Rozumiem tomu spravne?

Dakujem za pomoc

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana100 je offline (nepripojený) Jana100

    Jana100
    Keďze budeš nakupovať z veľkoobchodu, tak to znamená, že budeš nakupovať za veľkoobchodné ceny, čiže bez toho 20% - ného rabatu. Teda o 20 % lacnejšie a pri predaji konečnému spotrebiteľovi si ten rabat zaúčtuješ. To bude tvoj zisk, tých 20 %. Ak teda mieniš predávať ďalej. Pretože za veľkoobchodné ceny nakupuje živnostník a nie bežný človek pre svoju potrebu.

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    rabat = zľava "počítaná z hora"
    marža = obchodná prirážka "počítaná z dola"

    Niekedy sa o marži hovorí aj ako o percentuálnej výške počítanej z celkovej ceny "z hora".
    Dosť to pletie.

    bolacka je offline (nepripojený) bolacka

    vsetko ma boli :) bolacka
    Filip Glasa Pozri príspevok
    rabat = zľava "počítaná z hora"
    marža = obchodná prirážka "počítaná z dola"

    Niekedy sa o marži hovorí aj ako o percentuálnej výške počítanej z celkovej ceny "z hora".
    Dosť to pletie.
    fuha tak teraz som sa asi dost stratila..
    ...rabat je teda zlava pre mna..a marza je co?je to laicky povedane ta moja prirazka, na ktorej vlastne ja zarobim?cize vdaka rabatu, nahodim marzu z ktorej mam zisk ak niekto kupi moj produkt hej?

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    hlavne ze bude zisk

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    no práveže niekto používa slovo marža aj v tom význame ako sa používa slovo rabat.

    Ale zrozumiteľnejšie je používať slovo zľava a prirážka.

    Niekedy príde k omylu keď jeden si vysvetľuje 30% ako prirážku a druhý 30% ako zľavu - je to dosť podstatný rozdiel:

    30% zo sto je 30 eur, ale 30% prirážka k 70 eur je iba 21 Eur.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.