Zavrieť

Porady

Vypoved z mojej strany - ako je to zo socialnymi davkami?

Ahojte,
planujem dat v praci vypoved,a zaujimalo by ma,co nastane po tom.
Ake davky dostanem a ako dlho, z coho sa mi budu pocitat a ci nejako zavazi fakt, ze vypoved som dala ja, a nie zamestnavatel.
Dakujem,
foool
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    foool Pozri príspevok
    Ahojte,
    planujem dat v praci vypoved,a zaujimalo by ma,co nastane po tom.
    Ake davky dostanem a ako dlho, z coho sa mi budu pocitat a ci nejako zavazi fakt, ze vypoved som dala ja, a nie zamestnavatel.
    Dakujem,
    foool
    Nezáleží, aký je dôvod ukončenia PP.
    Ak dáš výpoveď, môžeš sa zaevidovať na úrade práce ako nezamestnaná. Ak budeš spĺňať podmienku, že v posledných 3 rokoch si minimálne dva roky platila poistné v nezamestnanosti, vznikne ti nárok na dávku v nezamestnanosti. Táto je v trvaní maximálne 6 mesiacov.
    Môžeš si preštudovať aj informáciu ohľadom dávky v nezamestnanosti:
    http://www.socpoist.sk/davka-v-nezam...cia-ucel-davky
    Na tejto stránke sa dozvieš aj to, z čoho sa ti bude vypočítavať dávka v nezamestnanosti, poprípade si môžeš výšku dávky zistiť aj sama.
    Naposledy upravil rodina1 : 12.09.10 at 10:13

    Hlasovalo 9 pouzivatelov

    Užitočné (9)
    terezamaria, ivka70, janaGT, Ingrid G., Zdenka175, arizona, vieraaaa, drobeceva, zdenka131
    9

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    dávku si vypočítaš nasledovne:
    úhrn vymeriavacích základov na poistenie v nezamestnanosti za 2 roky spätne od dátumu zaevidovania na úrade práce / (deleno)
    počet dní poistenia v nezam. - (mínus) dni, za ktoré sa poistenie neplatilo (napr. PN) - ( mínus ) dni, kedy bolo poistenie prerušené alebo netrvalo ( neplatená PN, dni medzi dvomi prac. pomerm,i, neplatené voľno )
    Z toho 50% je dávka v nezamestnanosti na 1 kal. deň.

    foool je offline (nepripojený) foool

    foool
    Rodina 1 - dakujem, velmi uzitocna linka. Aj ked sa priznam, ze vysku davky si aj tak nejak neviem dat dohromady... pise sa tam o osobe A a C , ale nikde nie su definovane... takze neviem, kam patrim. Jedine, co som pochopila, ze vyska davky bude okolo 50 % povodneho platu (denny vymeriavaci zaklad x 365 je podla mna mesacna hruba mzda, alebo nie?)
    Dakujem,
    foool

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    No denný vymeriavací základ x 365, skôr vychádza na ročný plat ako mesačný .......

    Vypoved z mojej strany - ako je to zo socialnymi davkami?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.