Zavrieť

Porady

Za vsetko sa plati / psychologicke zdravie /

Nic nieje zadarmo, to sice mnohi vedia, ale zabudaju pritom pri pozerani televizie. Ohladom dopadu televizie na zdravie cloveka sa vie vela //to tu az tak riesit nebudem//. Ale dostatocne vela?
Urcite si kazdy polozi otazku pri precitani mojho nadpisu. Na vysvetlenie staci jedno slovo.: Reklama
To co nas vyrusi pri pozerani oblubeneho filmu, a predlzi ho az na 50% celkoveho casu. Ako na nas vpliva po psychologickej stranke a co nam moze urobit? Po poriadku.:
Nic nieje zadarmo, cize sa plati aj za komercnu televiziu, za ktoru nam nechodia ucty. napriklad: firma xyz vyrobi jogurt, da samozrejme na takuto zhavu novinku reklamu, ludia si ju pozru, a kupia si ho, aj ked mensina, firma zarobi. A ked chce televizia aby mala vysoku sledovanost, kupuje filmy.
takto to asi nejak funguje.
A naco narazam? //samozrejme ze na reklamu// Existuju rozne psychologicke figle aby cloveka prinutili si tu reklamu zapamatat a vyrobok kupit. Vselijake zvucky, samozrejme opakovanie je matka pamate // aj mudrosti //, a uz sa v poslednej dobe vyuzivaju deti, lebo kto skor prehovori rodicou ak nie oni.
Po psychologickej stranke: kde sa ta reklama uklada? tie tony reklamy? neburava nam pamatovu schopnost? Alebo robi aj cosi viac? su bezpecne tie psychologicke figle? Dyskutujte somnou.

Ps: moj pravopis je otrasny a ztim nic nenarobim, ziadam o "apsolutnu" ignoraciu mojho pravopisu
Naposledy upravil Querk : 29.06.07 at 22:37
Usporiadat
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Mňa reklamy bavia. Ako kritik, nie ako konzument. Nevravím, že som si na základe reklamy nič nekúpila, hoci toho bolo skôr menej ako viac, ale po druhý krát už rozhodovala spokojnosť s výrobkom a nie reklama.
Okrem toho veľmi rada sledujem rôzne ceny v oblasti reklám. Na niektorom kanále dokonca už dávnejšie chodil program s rôznymi najmä vtipnými reklamami. Tie ma bavia.
Ako príklad uvediem reklamu spred roka - dvoch jedného mobilného operátora. Dievčatko išlo s takými zlatými šteniatkami a pritom hrala skvélá pieseň. Vtedy by som si skôr kúpila psíka ako nový mobil.
Ale aby som bola objektívna, nie vždy ich musím.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Mňa tiež bavia reklamy, hlavne pred vianocami, keď chodia reklamy na coca-colu. príjemná hudba, pekne urobené ... tiež skôr vnímam kvalitu reklamy ako to, na čo reklama je a určite hneď neutekám do obchodu si to kúpiť .. teraz sa mi páči reklama na novú fábiu .-) teda skôr tá hudba k nej :-) a úúúúúplne neznášam reklamy na pracie prášky, keď priletí palmexman a vyzerá ako z roku 1930 .-)
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

nááááhodou reklama na tuším pežotík s lienkami na palubovke bola super ,
P:S. lienky som už začala chovať
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Ja počas reklamy vypínam zvuk. Čas kedy ide reklama využívam na vykonávanie domácich prác (väčšinou vešanie prádla ) a "telesných potrieb" ........
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

willma Pozri príspevok
nááááhodou reklama na tuším pežotík s lienkami na palubovke bola super ,
Jedna z mojich obľúbených. Že ma nenapadla...
0 0
seflera seflera

seflera je offline (nepripojený) seflera

Ja sa na reklame často vyslovene zabávam, aj s manželom. Napr.: Jogurt "dobrá mama" - ako málo stačí k dokonalosti, alebo slogan Philipsu - ...robme veci lepšie a ja vždy dodám, že naozaj by to mohli robiť lepšie a podobne. Alebo reklamy na celulitídu, kde sú dievčičky okolo 16 rokov a chechceme sa, kde by ju nabrali a že tie krémiky zaberajú asi len na celulitídu 16-tok.... a podobne. Je to proste švanda.
0 0
Querk Querk

Querk je offline (nepripojený) Querk


Asi takto ludkovia. ja som chcel diskutovat nad tim ze co tie reklamy cloveku robia. Ale spominat mozete zakazane to hadam neni. Len dufam, ze mi nezablokuju ucet ako na "jednom nemenovanom emailovom portali". tam som dostal Ban //zakaz vstupu// za skrytu reklamu. ja som si do popisu dal stranky na ktore chodim, a dal som ich tam preto ze som chcel aby si aj ostatny precitali moje myslienky.... ale oni ne.
neva, uz je to v pohode, lenze ako na potvoru my tam chodlili emaily, a oni my neodpisovali na moje "volanie". tak som bol ztoho nestastni. no vidite co vsetko ta reklama moze sposobit...
Naposledy upravil Querk : 22.06.07 at 14:16 Dôvod: preklep 4ewer
0 0
Mária hrušková Mária hrušková
ja neznášam hlavne na reklame to,že ide hlasnejšie ako program,ktorý som pozerala,hučí neskutočne.Už o tom aj rokovali v parlamente,ale nedoriešili...
0 0
Querk Querk

Querk je offline (nepripojený) Querk

Z teoretickeho hladiska mozeme tvrdit ze reklama moze sposobit infarkt a ohluchnutie.

A o vychovnich problemoch ani nehovoriac
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Querk Pozri príspevok
A o vychovnich problemoch ani nehovoriac
Toto je nejaké zavádzajúce, nie?
Aký film môže mať výchovné účinky. Vyslovene výchovné. Keď ja pozerám nejaký dokument, tak to v 99% na verejnoprávnej televízii, kde tá reklama nie je.
Okrem toho by sme mohli začať polemizovať v podstate o výchovných problémoch celej televízie ako takej.
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Tiež cez reklamu vždy odbehnem na wc alebo vyvešiam práčku. Niekedy (dosť často) na ne nadávam, že prerušia film v tom najlepšom, ale zasa keď pozerám film na STV (aj keď to sa často nestáva), rozčulujem sa, že musím ísť na wc a poslednú hodinu si ten film vôbec neužijem, lebo myslím len na to, ako veľmi sa mi chce cikať
0 0
Querk Querk

Querk je offline (nepripojený) Querk

Mno mozeme sa bavit aj o televizii ako takej, vychova ziadna, same voloviny tam davaju... ach jo zaco to mame, co sme komu urobili?
ale televizia moze byt aj dovod upadku spolocnosti, a reklama je len spicka ladovca... no nie?
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

pravda, samá telenovela atď. Ale keďže u ľudí s priemerným vekom 60r. to frčí, tak to televízie budú dávať stále .. ve´d to ich vlastne živý, sledovanosť .. Keby dávali dokumenty a náučné programy, dnešná mládež by im na to nepozerala
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Mňa skôr napadá, že človek by sa mal (alebo ho mali) zamestnať niečim iným, ako by mal sledovať telku. A to hlavne u detí. Hoci ja sa pokladám za celkom dobrého televízneho maniaka, v priemere za rok prečítam 7 kníh. (Je to málo, veľa? )

PS: O tých deťoch hovorím v teoretickej rovine.
0 0
seflera seflera

seflera je offline (nepripojený) seflera

Mária hrušková Pozri príspevok
ja neznášam hlavne na reklame to,že ide hlasnejšie ako program,ktorý som pozerala,hučí neskutočne.Už o tom aj rokovali v parlamente,ale nedoriešili...

...správne, nedoriešili. Odsúhlasili si, že reklama nesmie mať vyššiu hlasitosť ako film, ale asi tam bude nejaká skulinka v zákone, lebo som si všimla, že na niektorých staniciach síce reklama začne rovnako hlasne ako film, ale postupne graduje do riadneho revu.
0 0
Querk Querk

Querk je offline (nepripojený) Querk

Gabi03 Pozri príspevok
Mňa skôr napadá, že človek by sa mal (alebo ho mali) zamestnať niečim iným, ako by mal sledovať telku. A to hlavne u detí. Hoci ja sa pokladám za celkom dobrého televízneho maniaka, v priemere za rok prečítam 7 kníh. (Je to málo, veľa? )

PS: O tých deťoch hovorím v teoretickej rovine.
JJ suhlasim. Ja telku pozeram menej. Ja si radsej zahram PS 1 a 2, Alebo PC. To mi nezere nervy ako tie reklamy, a ten program celkovo. Ja knihy necitam. Ale ked neni co zahrat na PC , Plaistatione //dalej len PS 1 a 2 // // co je vzdy // radsej kreslim moje komixy... Je to sranda vymyslat si pribeh......

Ozaj, vedeli ste, ze ako vznikly telenovely? Medzi sotmy reklamy bolo treba vyplnit priestor, a samozrejme bolo treba divaka priputat k telke. Tak priestor medzi reklamami vyplnaly zmysluplnimy dialogmy. A jedneho raz napadlo, ze by dialogy prepojil pribehovo. A mame tu nekonecne telenovely.

U deti by som telku obmedzoval. sice na druhu stranu, problem sa netika ani tek sedenim pred telkou, ako toho obsahu v nej.
Ja by som radsej deti naucil ako si z obsahu vybrat to dolezite. Lebo na druhu stranu z neslusnim obsahom sa stretavaju denne aj bez nej... , furt su bombardovane.

Vsak ked si to len tak pozrem, programy pre deti niesu ani pre deti vhodne.
0 0
Querk Querk

Querk je offline (nepripojený) Querk

A este ma toto napadlo.
...... Vselijake zvucky, samozrejme opakovanie je matka pamate // aj mudrosti //, a uz sa v poslednej dobe vyuzivaju deti, lebo kto skor prehovori rodicou ak nie oni..... -// toto som napisal na zaciatku a davam to sem aby ste boly v obraze //-
Ta cast o detoch.
Nedava detom akusi silu prehovorit rodicou? Nedava im to prilisne sebavedomie, ze mozu rodicou ovladat? A nesposobu je to problemy zo spravanim? Ja viem je to trochu pritiahnute za vlasi ale mozne to je, no nie. A ak by ste namietali ze deti ktore neprehovorili nikdy rodicou maju taketo problemy, tak vam nieco poviem. Medzi detmi ako aj dospelimi existuje komunikacia. oni medzi sebou hovoria, a ako keby si radia ako si poradit z rodicmi.....

inac ma bavi toto tu citat a som rad ze spolu diskutujete na takuto temu..
0 0
Querk Querk

Querk je offline (nepripojený) Querk

A naco sarazam?
Mam o ludstvo strach....
Mam teoriu o fungovani mozgu a rozlozeni funkcii : "teoria grafoveho kolaca"
Kazdy videl niekedy kruhovi graf. napriklad je rozdeleny na sestiny.
1. fantazia
2. pamat
3. Logika
4. Pohybova schopnost - myslene ako napr.: gymnastika
5. Citova cast
6. Pudy


No a teraz si predstavme idealny stav - vsetko ma rovnaku velkost.
//sice to nejestvuje.//- clovek vie na 1/6 komunikovat, "pohybovat sa" atd.
Ale ked ma niekto bohovsku schopnost zapamatat si nieco / to znamena ze ma zlepsenu schopnost pamate az na uroven dajme tomu 50% - 1/2 /
nema az taku dobru napr. fantaziu, lebo je "utlacovana" pamatou. - mozok sa samozrejme zvacsit neda, a preto sa "recikluje" miesto na fantaziu, a meni na pamatovy priestor.
to len tak okrajom...
Cize ak pozerame vela reklam, tie sa ukladaju do pamatoveho priestoru, a ten "utlaca" ostatny priestor.
v tom je ta tragika....
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Querk Pozri príspevok
A naco sarazam?
Mam o ludstvo strach....
Mam teoriu o fungovani mozgu a rozlozeni funkcii : "teoria grafoveho kolaca"
Kazdy videl niekedy kruhovi graf. napriklad je rozdeleny na sestiny.
1. fantazia
2. pamat
3. Logika
4. Pohybova schopnost - myslene ako napr.: gymnastika
5. Citova cast
6. Pudy


No a teraz si predstavme idealny stav - vsetko ma rovnaku velkost.
//sice to nejestvuje.//- clovek vie na 1/6 komunikovat, "pohybovat sa" atd.
Ale ked ma niekto bohovsku schopnost zapamatat si nieco / to znamena ze ma zlepsenu schopnost pamate az na uroven dajme tomu 50% - 1/2 /
nema az taku dobru napr. fantaziu, lebo je "utlacovana" pamatou. - mozok sa samozrejme zvacsit neda, a preto sa "recikluje" miesto na fantaziu, a meni na pamatovy priestor.
to len tak okrajom...
Cize ak pozerame vela reklam, tie sa ukladaju do pamatoveho priestoru, a ten "utlaca" ostatny priestor.
v tom je ta tragika....
Teda ja mam tiez o ludstvo strach, ked tu citam Tvoje prispevky. Moralizujes tu o skodlivom posobeni telky a reklam na mladez, ale asi tusis, ze Tvoj zivotny styl nie je asi to prave, co by malo sluzit ludstvu za vzor. Len som tak letmo preletel Tvoje prispevky, a docital som sa, ze sa najradsej hras pocitacove hry (si zadr. laborant, take asi nemas 13 rokov), necitas knihy, osprvavedlnujes sa za pravopis, ale pritim citanie by Tvoj problem lahko vyriesilo (nielen pravopisny).

Potom mas nejaku nocnu moru z reklam a z toho, ako zhubne posobia na ludi. Na cloveka, ktory zije vyvazenym zivotom, vzdelava sa, cita, chodi do prirody, medzi ludi, na kulturu nemoze ziadna reklama posobit zhubne.
0 0
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

No Misomiso, vitaj opäť na porade. Zase bude sranda, ale inak musím súhlasiť s Tvojim posledným príspevkom...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať