Zavrieť

Porady

Nevýhodná pracovná zmluva ako ju zmeniť keď už som ju podpísal?

Dobrý deň poraďáci.
Vopred sa ospravedlňujem ak som to zaradil do nesprávnej kategórie alebo nedostatočne formuloval otázky.
1.) Podpísal som pracovnú zmluvu v ktorej mi vymedzili pracovný čas 8 hodinovej práce pričom viem, že v skutočnosti chcú aby som pracoval 12 hodín nemienim pracovať na čierno. Ako mám postupovať?
2.) Nezahrnuli mi do PZ a výplaty faktory ako sú biologické znečistenie, chemické znečistenie, zvýšenú mieru hluku pre ktorú musím nosiť štuple do uší a ani vybrácie od stroja pri ktorom pracujem. Ako mám postupovať?
Za Vaše odpovede vopred ďakujem a vážim si ochoty pomôcť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Dboros Nie nemám tam zahrnutú dokonca ani skúšobnú dobu. Je to PZ na dobu určitú.
    Potom ostáva už len skončenie PP dohodou podľa §60 ZP alebo výpoveďou podľa § 67.
    Ak PP ani nezačal, môžeš od zmluvy odstúpiť. Jednoducho v dohodnutý prvý pracovný deň nenastúpiš.
    Dboros Ďakujem za Vaše odpovede to mi stačí. Prajem Vám pekný deň.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    predpokladáme, že máš v PZ skúšobnú dobu. Teda môžeš ukončiť PP v skúšobnej dobe prakticky okamžite, a pokúsiť sa pre novú PZ dohodnúť výhodnejšie podmienky.

    edit po doplnení informácii: bez skúšobnej doby ti ostáva iba ukončenie PP dohodou alebo výpoveďou. Prípadne ak PP ešte nezačal, tak odstúpiť od zmluvy.

    Snáď máš do budúcna poučenie...
    Naposledy upravil jslancik : 28.04.15 at 07:53
    Dboros Nie nemám tam zahrnutú dokonca ani skúšobnú dobu. Je to PZ na dobu určitú.

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    Ak si zmluvu podpísal,už ju nezmeníš.Ak si ešte nezačal pracovať,môžeš od zmluvy odstúpiť.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Práca nad rámec prac.zmluvy je práca nadčas, za ktorú patrí zamestnancovi mzda + príplatok za prácu nadčas. Neide o čiernu prácu

    Pokial zamestnanec pracuje v zdraviu škodlivom prostredí, patrí mu za odpracovaný čas príplatok v zmysle § 124 Zákonníka práce.

    Pracovný pomer na dobu určitú končí dohodnutým dňom. Ak nemáš dohodnutú skúšobnú dobu a chcel by si ukončiť prac.pomer skôr, je to možné len podľa § 60 ZP (dohoda) alebo uplynutím výpovednej doby v zmysle § 67 ZP.

    Nevýhodná pracovná zmluva ako ju zmeniť keď už som ju podpísal?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.