Zavrieť

Porady

prijmovy doklad

Ahojte,
nas zakaznik si vyziadal zaslanie tovaru na dobierku na inu adresu ako fakturacnu. Kurier vystavil prijmovy doklad podla adresy dodania a u neho to nie je uz mozne zmenit. Bude stacit zakaznikovi nejake potvrdenie, ze tovar bol urceny pre neho ale prevzaty niekym inym? Alebo ako by to mohol riesit? Vie mi niekto poradit? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    LUBIKA je offline (nepripojený) LUBIKA

    LUBIKA
    Na faktúre sa zvykne uvádzať odberateľ - ten komu fa vystavujem a príjemca - ten
    komu tovar naozaj doručím. Moze to byt v prípade ak odberatel a príjemca su rozne
    osoby

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Ja sa chcem spýtať, že či musím vždy vystaviť pri dodaní tovaru dodací list?
    Ide o to, že ak zákazníkovi verím a dám mu tovar bez dodacieho listu, či je to v poriadku?
    Ďakujem

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Mickya, nedáš mu dodací list, ale niečo mu asik dáš, zrejme faktúru,nie? My vôbec nevystavujeme dodacie listy, máme na faktúre napísané: faktúra=dodací list=záručný list :p

    lubos f je offline (nepripojený) lubos f

    lubos f
    V tomto pripade je odberatel ten isty ako ten komu sa fakturuje ale tovar bol zaslany na inu firmu, prevzaty a dobierka vyplatena tretou osobou (cisto logisticka zalezitost). Ale nakoniec to snad ani nebude velky problem. Len som myslel, ci nema niekto podobnu skusenost... Zakaznikovy vlastne chyba doklad, ze to uhradil on. Mne ako dodavatelovi pride uhrada od prepravnej spolocnosti...

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    ZuzanaA
    Mickya, nedáš mu dodací list, ale niečo mu asik dáš, zrejme faktúru,nie? My vôbec nevystavujeme dodacie listy, máme na faktúre napísané: faktúra=dodací list=záručný list :p
    Faktúru mu dám, ale nemám na nej faktúra=dodací list. Dám mu čisto len faktúru. Preto sa pýtam, že či to nie je nejak postihované zo strany štátu, že nevystavujem dodací list.

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    LUBIKA
    ESTE RAZ. ODBERATEL JE TEN KOMU FAKTURUJEM. PRIJEMCA JE TEN KOMU
    TOVAR DORUCIM
    Tomu rozumiem, ale neviem to, že ak dám príjemcovi tovar a verím mu (spolupracujeme spolu už dlhšie), či prikazuje nejaký zákon, že mu musím dať aj dodací list alebo si môže tovar vyzdvihnúť a ja mu nedám žiadny papier.
    Takto sa spýtam, bude to zrozumiteľnejšie:
    treba podľa nejakého zákona vystavovať dodacie listy? Na ostrej faktúre neuvádzam faktúra=dodací list.
    Ďakujem

    LUBIKA je offline (nepripojený) LUBIKA

    LUBIKA
    O DOKLADOCH VZTAHUJUCICH SA NA TOVAR HOVORI OBCHODNY ZAKONNIK
    V PAR.417. FAKTURA JE VYUCTOVANA DODAVKA MATERIALU

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Ahoj,ďakujem Ti Lubika, len mám akosik problém k tomu § dostať. Skúšala som zbierkusk, justice.gov.sk a odtiaľ sa neviem dostať na jaspi...skúšala som aj cez obcan.sk...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.