Zavrieť

Porady

Voľné živnosti

Ahoj, chcem sa opýtať. Mám rozumieť tomu tak , že ak sa v živnostenskom zákone činnosť ktorú chcem vykonávať nenachádza v ohlasovacích živnostiach remeselej , viazanej a koncesovanej živnosti je to voľná zivnosť? Chcel som si dať ako predmet podnikania ohlasovaciu voľnú živnosť "osadzovanie plastových okien a dverí ".
Nenašiel som to ani v remeselnej,viazanej,koncesovanej živnosti. Takže by to mala byť voľná živnosť. Na živnostenskom mi povedali že mi to nezapíšu ako predmet podnikania. Ja som im povedal, že to nieje ani v remeselnej, viazanej ani koncesovanej. Oni nato, že majú svoje stanovy a tam sa takýto predmet podnikania vo voľných živnostiach nanachádza. Tak čo na to poviete. V zákone je doslova napísané, voľné živnosti sú živnosti, ktoré nie sú uvedené v prílohách č. 1 až 3 zákona. Pracovníčky zákon asi nemusia doržiavať.
Poradte mi prosím čo s tým, lebo ten predmet podnikania potrebujem. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    A čo keby si si dal zapísať drobné stavebné práce, na to tiež nepotrebuješ výučný list.

    MAISI je offline (nepripojený) MAISI

    MAISI
    Môj manžel má v živnostenskom liste ako voľnú živnosť napísané. "výmena plastových okien a dverí:" A má to tam už od roku 1996. A všetko v pohode, na základe toho aj podniká v takejto činnosti. A ja som mu to osobne vybavovala.
    Pred 2 rokmi som to aj synovi vybavovala a tiež má tu istú činnosť písanu, vieš lebo do voľnej živnosti sme dávali všetko to čo sa nevzťahovalo na koncesnú živnosť alebo remeselnú. Vtedy to bolo za jeden popatok bez ohľadu to koľko činností ti zapísali, ale teraz už za každú činnosť musíš zvlášť platiť.
    Teraz ma napadlo že som ďalšiemu synovi v apríli vybavovala živnosť (mám tu poruke jeho živ.list) takže citujem:
    "Montáž okien bez úpravy stavebných otvorov" lebo vyspravenie okien(špalety) sa týka murárskej činnosti. A ďaľší bod má:
    " Montáž bytových doplnkov a zariadení v rozsahu voľnej živnosti"

    Skús si to takto napísať či ti to uznajú. Snáď som ti poradila.

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    sire Pozri príspevok
    Ahoj, chcem sa opýtať. Mám rozumieť tomu tak , že ak sa v živnostenskom zákone činnosť ktorú chcem vykonávať nenachádza v ohlasovacích živnostiach remeselej , viazanej a koncesovanej živnosti je to voľná zivnosť? Chcel som si dať ako predmet podnikania ohlasovaciu voľnú živnosť "osadzovanie plastových okien a dverí ".
    Nenašiel som to ani v remeselnej,viazanej,koncesovanej živnosti. Takže by to mala byť voľná živnosť. Na živnostenskom mi povedali že mi to nezapíšu ako predmet podnikania. Ja som im povedal, že to nieje ani v remeselnej, viazanej ani koncesovanej. Oni nato, že majú svoje stanovy a tam sa takýto predmet podnikania vo voľných živnostiach nanachádza. Tak čo na to poviete. V zákone je doslova napísané, voľné živnosti sú živnosti, ktoré nie sú uvedené v prílohách č. 1 až 3 zákona. Pracovníčky zákon asi nemusia doržiavať.
    Poradte mi prosím čo s tým, lebo ten predmet podnikania potrebujem. Ďakujem
    "Osadzovanie okien a dverí bez úpravy stavebných otvorov"
    ŽL je starý 2 mesiace, hádam sa na tom nič nemenilo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.