Zavrieť

Porady

potvrdenie na hypoteku

Neviem, či smerujem do tej správnej temy, ale čo sa mi stalo: s manželom si chceme vziat hypoteku. Pracujem vo firme, kde je konatelkou manzelka mojho otca. Pani v nemenovanom pen. ústave som predlozila potvrdenie o príjme zo zamestnania /som úplne obyčajný zamestnanec/ a pani mi za 2 dni zavolala, že okrem tohto potrebuje predložiť dańové priznanie firmy + súvahu, vysledovky, vykaz ziskov a strát spoločnosti, nakoľko som zamestnaná v rodinnej firme.. a tak mi napadá napr. táto otázka: Prečo by som jej mala predkladať tieto dokumenty, ked o hypoteku na kupu rod. domu žiada manžel a ja som spoludlžník - fyz. osoba. Este som sa nikdy nestretla s tým, aby mi zamestnanec prisiel a povedal, že na úcely hypotéky, úveru potrebuje predložiť dan. priznanie zamestnávatela. Je to možné?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    monnica je offline (nepripojený) monnica

    monnica
    Zavolaj tej pani a opýtaj sa prečo a kde je napísané , že zamestnanec ktorý na preukázanie príjmu má výplatné pásky by mal doniesť tieto všetky papiere. - je to somarina

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    monnica Pozri príspevok
    Zavolaj tej pani a opýtaj sa prečo a kde je napísané , že zamestnanec ktorý na preukázanie príjmu má výplatné pásky by mal doniesť tieto všetky papiere. - je to somarina
    Banka si pri rozhodovaní o poskytnutí pôžičky môže de facto vyžiadať od budúceho dlžníka akýkoľvek doklad, ktorý jej len príde na rozum.
    Napísané to najčastejšie býva v nejakých všeobecných obchodných podmienkach. Väčšinou je niekde v texte "zašitá" poznámka (drobným písmom) typu "a iné doklady podľa rozhodnutia veriteľa".
    Je len na rozhodnutí žiadateľa, či požiadavke banky vyhovie alebo si požiada o pôžičku u konkurencie. Nie každá banka vyžaduje od žiadateľa rovnaké nezmysly. Hovorím o osobnej skúsenosti z vybavovania hypoúveru pred niekoľkými rokmi.

    zuza 74 je offline (nepripojený) zuza 74

    zuza 74
    Dnes tam pojdeme, tak uvidim, co povie. Uplne ma to ale vyviedlo z miery. Dakujem za odpovede.

    monnica je offline (nepripojený) monnica

    monnica
    Predstav si že by zamestnanec obrovskej firmy ako čo ja viem napríklad Whirpool, USS alebo iné veľké firmy by mal doniesť daňové priznanie - veď je to smiešne. Ja som tiež zamestnaná v rodinnej firme ale nič také pri žiadaní o hypotéku nepýtali.

    Tie banky by niektoré mali normálne zavrieť - veď oni vedome klamú zákazníkov reklamov. Obrovské reklamy ako nič netreba všetko skoro okamžite a keď tam zájdete tak sa vám z toho točí hlava čo všetko treba a že to tak rýchlo určite nebude - iba ak ste super majetný človek o ktorom banka všetko vie z bežného alebo iného účtu. Ale pre bežných ľudí absolutne nepriateľné. A že vraj podpora mladých a bývania.

    potvrdenie na hypoteku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.