Zavrieť

Porady

Zaplatenie DPH-čky po ukončení živnosti

Dobrý večer.
Vedel by mi niekto poradiť či mám alebo nemám účtovať zaplatenie DPH, ktoré som zaplatila 25.07.2008 za 2Q/2008 a živnosť som zrušila k 30.06.2008. Mám to účtovať cez ID, závierkové operácie, kód 31 zaplatenie DPH v ALFE. A čo potom so zaplateným ďalším DPH za 3Q/2008 25.10.2008, keďže platcovstvo DPH mi bolo zrušené až k 30.09.2008. Prosím o pomoc. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    SMartina Pozri príspevok
    Dobrý večer.
    Vedel by mi niekto poradiť či mám alebo nemám účtovať zaplatenie DPH, ktoré som zaplatila 25.07.2008 za 2Q/2008 a živnosť som zrušila k 30.06.2008. Mám to účtovať cez ID, závierkové operácie, kód 31 zaplatenie DPH v ALFE. A čo potom so zaplateným ďalším DPH za 3Q/2008 25.10.2008, keďže platcovstvo DPH mi bolo zrušené až k 30.09.2008. Prosím o pomoc. Ďakujem.
    Ak si ukončila k 30.6.2008 výkazy budeš zostavovať k tomuto dátumu. V záväzkoch vykážeš túto sumu DPH. Vzhľadom na to, že DPH je VNZD tak DP upravovať nebudeš podľa § 17 zákona o dani z príjmov, ale ak máš daľšie záväzky resp. pohľadávky, zásoby, ktorých sa to týka tak v DP upravuješ na riadkoch 40,41.

    SMartina je offline (nepripojený) SMartina

    SMartina
    Ide o to, že DÚ mi určil posledné zdaňovacie obdobie k 30.09.2008. Posledné DPH som podávala 25.10.2008. Vtedy som odviedla aj DPH za nedoodpisovaný majetok, a uplatnila som si odpočet z došlých faktúr, ktoré mi prišli ešte od júla do septembra, tam mi prišli aj ostré faktúry k preddavkovým ktoré som zaplatila ešte v 06/2008. Potvrdili mi to aj na DÚ, že to takto mám urobiť. Takže je to troška zložitejší prípad, preto ma zaujíma ako to je v takom prípade. Ďakujem.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Ako som písal. K 30.06.2008 urobíš čiaru v PD. K tomu dátumu cez ID upravíš zálohy...atď. Vyčísliš pohľadávky a záväzky. upravuješ ZD v DP na vyššie uvedených riadkoch. Evidencia DPH je zvlášť. Tá nemá vplyv na PD.

    SMartina je offline (nepripojený) SMartina

    SMartina
    Ďakujem. Ešte ak môžem. Tu na porade som toho dosť čítala o tom, či výkaz o príjmoch a výdavkoch a majetku a záväzkoch má byť nulový alebo nie. Našla som tu názor, že aj áno aj nie. Tak neviem, či mám cez ID, závierkový doklad dať uhradiť všetky záväzky a pohľadávky a potom túto sumu dať aj do r. 40 a 41, alebo presne toto číslo pohľ. a záv. má byť vo výkaze a zároveň to isté v r. 40 a 41 a tak sa to dá potom ľahko odkontrolovať. A ešte s bankou je to tak, že účet mi zrušili k 30.11.08. Takže vo výkaze mi zostáva zostatok v banke. To by asi menal byť problém, že tam je zostatok. Môže tam zostať zostatok? Ďakujem.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Výkaz nemá a nemôže byť nulový (ak tak vyjde). Sú tam aj zostaky v banke, pokladni.....aj neuhradené záväzky a pohľadávky. A to isté číslo čo je v záväzkoch resp. pohľadávkach sa nedá porovnávať s r. 40 a 41 z dôvodu toho, že si platca DPH, a DPH neovplyvňuje ZD, môžu tam byť aj záväzky, resp. pohľadávky, ktoré sa nevysporiadajú daňovo, napr. pôžička.....

    Zaplatenie DPH-čky po ukončení živnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.