Zavrieť

Porady

právo na vypovedanie nájmu

Zdravím Vás, práve som si založil živnosť, pričom som si tam dal rôzne živnosti, aj tie ktoré zatiaľ nemienim vykonávať, ale človek nikdy nevie. Ako miesto podnikania som si dal trvalé bydlisko. Problém je že bývam v nájomnom mestskom byte. V zmluve som sa dočítal"Nájom dojednaný na základe tejto zmluvy zaniká... pričom prenajímateľ môže nájom vypovedať iba z dôvodov uvedených v §711 ods 1 písm. a až g.Tam som sa dočítal že:Prenajímateľ môže vypovedať nájom bytu, ak: nájomca využíva byt bez súhlasu prenajímateľa na iné účely ako na bývanie.
Chcem sa teda opýtať, že akonáhle som si dal miesto podnikania trvalé bydlisko pričom nemám súhlas od mesta ako vlastníka-lebo to nikto nevyžaduje, porušil som nájomnú zmluvu? V skutočnosti moja živnosť spočíva v tom že ja budem, tak ako doteraz väčšiu časť dňa tráviť mimo bytu a údaje nazbierané budem na notebooku spracovávať aj v doma aj mimo.Jednoducho neotváram žiadnu prevádzku.Ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ty budeš ďalej byt využívať na bývanie, nebudeš tam mať prevádzku. To je ako keď si donesieš administratívnu robotu domov.
    japotn To je pravda, budem ale pani na Mestskom urade, ked sa o tom dozvedela, tak mala velky problem s tym ze porusujem najomnu zmluvu. Ved aj podla mna sa v skutocnosti nic nemeni, bude to ako keby som chodil do prace, len budem robit na zivnost.

    právo na vypovedanie nájmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.