Zavrieť

Porady

Platnosť dohody o rozv. prac. pomeru?

Chcem sa spýtať, či je platná dohoda o rozviazaní prac. pomeru, ak je na zmluve nesprávne uvedené číslo občianskeho preukazu a adresa trvalého bydliska, ale dohoda bola už podpísaná zamestnancom aj zamestnávateľom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    kosnacova Pozri príspevok
    Chcem sa spýtať, či je platná dohoda o rozviazaní prac. pomeru, ak je na zmluve nesprávne uvedené číslo občianskeho preukazu a adresa trvalého bydliska, ale dohoda bola už podpísaná zamestnancom aj zamestnávateľom.
    Tu ide skôr o skončenie pracovného pomeru dohodou, to je podstata tohoto aktu.
    Pokiaľ je dátum narodenia, resp. rodné číslo zamestnanca v poriadku, je dohoda platná. Ráčte si dať ju opraviť v ostatných chybných náležitostiach alebo prerobiť úplne.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    VERONIKA6, Paula, Mária27, zdenka131, vieraaaa, mzdarka renca
    6

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    mgo Pozri príspevok
    Dobrý deň prajem, viete mi poradiť? Vo firme, kde pracujem mám generálnu plnú moc.Môžem si vlastnú dohodu o rozviazaní pracovného pomeru podpísať v mene zamestnávateľa, bez nároku
    na odstupné a bez žiadnych výhod. Majiteľ ,zároveň konateľ je dlhodobo neprítomný, firma nepracuje, nedostávam výplaty... Ďakujem Vám
    Môžeš, pokiaľ tam nemáš vyslovene napísané, že vo vlastnom prípade
    generálna plná moc neplatí.
    Vôbec firma nepracuje? Nepracuješ ani Ty? Dlhujú Ti výplaty, keď si ešte
    robil/a/? Lebo nemusela by to byť Dohoda o skončení pracovného pomeru § 60 ZP, ale mohlo by to byť Okamžité skončenie pracovného pomeru § 69, ods.1, písm.b/ ZP, kde by si získal/a/ aj 2 mesačné odstupné.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Mňa by zaujímalo, kde mali oči obe strany pri podpise daného dokumentu.

    mgo je offline (nepripojený) mgo

    mgo
    Dobrý deň prajem, viete mi poradiť? Vo firme, kde pracujem mám generálnu plnú moc.Môžem si vlastnú dohodu o rozviazaní pracovného pomeru podpísať v mene zamestnávateľa, bez nároku
    na odstupné a bez žiadnych výhod. Majiteľ ,zároveň konateľ je dlhodobo neprítomný, firma nepracuje, nedostávam výplaty... Ďakujem Vám

    Platnosť dohody o rozv. prac. pomeru?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.