Zavrieť

Porady

Právo na pn.

Ako postupovať ďalej keď som ako živnostník oznámila že som chorá a idem na Pn a zamestnávateľ mi to nedovolí? Proste povedal že to zvládnem a vydržím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zivnostnik nema zamestnavatela, zivnostnik ma zmluvu s odberatelom a tu zabezpecuje. Akym sposobom, je jeho vec. Odberatela skutocne ziadna PN zaujimat nemusi. Postupojete podla zmluvy, ktoru ste uzavreli.
    Na druhej strane: ak chodis "do prace" a tvoj odberatel ti diktuje podmienky, ze tam napr. musis byt kazdy den (ako zamestnanec) moze ist o zavislu cinnost, ktora je v rozpore so zakonom.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Z tvojej otázky je zjavné, že režimom živnosti nelegálne obchádzaš so zamestnávateľom pracovnoprávny režim. V takom prípade je zmluva medzi tebou a zamestnávateľom od prvopočiatku absolútne neplatná. A to so všetkými dôsledkami, ktoré z toho vyplývajú.

    Živnostník je podnikateľ. Nie zamestnanec. Nič ako PN voči odberateľovi uplatňovať nesmie.

    Ak Vám na toto príde Inšpektorát práce, priprav sa na mastnú pokutu pre zamestnávateľa a samozrejme tiež aj pre teba.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Ako živnostník nemáš zamestnávateľa, ale obchodného partnera a v zmluve,napr. o dielo, na základe ktorej spolupracujete, by malo byť dohodnuté všetko - ako dodržať lehoty atď.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.