Zavrieť

Porady

Softwarová kriminalita

Čo znamená, keď pri zapnutí pc sa zobrazila táto informácia:

"Pravdepodobne ste sa stali obeťou sofwarovej kriminality, táto kópia systému windows nesplňuje podmienky overenia pravosti, vyžiadajte si originál."

Posiela to Microsoft alebo je to vírus?
Usporiadat
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

Mal by si to vedieť najlepšie sám, či je na tvojom počítači inštalovaná legálna verzia Win. Ak je legálna, tak sa kľudne s týmto problémom obráť na telefonickú podporu a oni ti isto poradia.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
neviem.ako neviem.ako

neviem.ako je offline (nepripojený) neviem.ako

To sa stavalo aj mne, ked som mala nelegalny windows a zapnute automaticke aktualizacie a kazde zlyhanie v systeme som im posielala v sprave o chybe. A oni si ma potom nasli Kamarat mi dal na CD nejaky fajn program, ktory zabranil odcitavaniu tych nekonecnych sekund, ktorych pocet sa bude cim dalej zvacsovat a vypla som automat. aktualizacie. Uz je to fajn.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
michelle84 Pozri príspevok
...Posiela to Microsoft alebo je to vírus?
Oboje je tak trocha pravda: Áno, posiela to Microsoft, a za chvíľu sa to môže chovať ako "vírus" , lenže proti nemu nepomôže žiadny slušný antivír:

"Pokud se ověření pravosti vaší kopie systému Windows nezdaří, zobrazí se na hlavním panelu oznámení, že kopie systému Windows nesplňuje podmínky ověření pravosti. Na ploše počítače bude nastaveno prosté černé pozadí. Černé pozadí je možné změnit na tapetu nebo jiné barevné pozadí, ale každých 60 minut se plocha opět změní na černou barvu, dokud kopie systému Windows nesplní podmínky ověření pravosti. Trvalé oznámení, plovoucí na ploše v pravém dolním rohu obrazovky, se objevuje pod každým aktivním oknem a připomíná tak uživateli, že kopie systému Windows nesplňuje podmínky ověření pravosti. Se všemi ikonami umístěnými pod trvalým oznámením můžete pracovat, není však možné pomocí objektů na ploše trvalé oznámení překrýt."

http://www.microsoft.com/genuine/Abo...=How&SubPage=3
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Stevo5 Pozri príspevok
Mal by si to vedieť najlepšie sám, či je na tvojom počítači inštalovaná legálna verzia Win. Ak je legálna, tak sa kľudne s týmto problémom obráť na telefonickú podporu a oni ti isto poradia.
Neobjavilo sa to na mojom počítači a nikdy som sa s takýmto nestretla. Preto som sa obrátila na poraďákov.

Ďakujem Vám za rady.
0 0
Sedrik89 Sedrik89

Sedrik89 je offline (nepripojený) Sedrik89

Nelegálny software.
0 0
eloelic eloelic

eloelic je offline (nepripojený) eloelic

NO aby sa u teba doma neobjavila softwarova policia
0 0
tomas67 tomas67

tomas67 je offline (nepripojený) tomas67

Aj mne sa to stalo, keď som sťahoval aktualizácie, a mal som nelegálny softvér.
0 0
Bobbix Bobbix

Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

muž
Skvele, takze si znacim (len z tohoto prispevku):
michelle84
neviem.ako
tomas67 (miesto druhej ciarky si mal dat bodku)

Vesele vianoce.

0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tu je vidieť tú našu slovenskú povahu - ak to je zadarmo, dobre, čo na tom že je to nelegálne. A potom sa tu vypisuje a vypisuje, že im naskakuje to alebo ono. Čo keby si tak niekto vstúpil do svedomia a nelegálne - de facto ukradnuté - zlegalizoval a mal pokoj. Tiež som kedysi patril k "sťahovačom" všetkého možného, ale teraz nie. A Windows som si poctivo kúpil, mám všetko legálne a hlavne mám úplný POKOJ!!!
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Bobbix Pozri príspevok
Skvele, takze si znacim (len z tohoto prispevku):
michelle84
neviem.ako
tomas67 (miesto druhej ciarky si mal dat bodku)

Vesele vianoce.

Neviem, či si si čítal moje príspevky. Nezobrazuje sa to mne a nikdy som sa s takým niečím nestretla. Asi preto, že som vždy mala legálny windows Čo už, keď si niekto prečíta A a nedočíta B.
0 0
Bobbix Bobbix

Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

muž
Jasne, "nie mne a nie na mojom pocitaci". Darmo sa vykrucas. Uz si v zozname :-)
0 0
seat seat

seat je offline (nepripojený) seat

to že si si kupil windows ani z ďaleka neznamená že máš legálne aj ostatné programy
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

to že si si kupil windows ani z ďaleka neznamená že máš legálne aj ostatné programy
Väčšina sa dá legalizovať, alebo používať free, príp. share. Len treba chcieť!
0 0
muphee muphee

muphee je offline (nepripojený) muphee

Ahojte!
Má s tým niekto skúsenosť, že na tej strane "windows genuine advantage" sa dá nakúpiť nejaký kľúč na legalizáciu windowsu, ktorý mám na PC. Keď si to kúpim, tak treba len niečo nainštalovať a všetko mi ostane v PC? Stojí to cca. 150 €. A v akom jazyku to je? Vie niekto poradiť?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

muphee Pozri príspevok
Ahojte!
Má s tým niekto skúsenosť, že na tej strane "windows genuine advantage" sa dá nakúpiť nejaký kľúč na legalizáciu windowsu, ktorý mám na PC. Keď si to kúpim, tak treba len niečo nainštalovať a všetko mi ostane v PC? Stojí to cca. 150 €. A v akom jazyku to je? Vie niekto poradiť?
WGA je nástroj, ktorým si môžeš zistiť, či tvoj Windows nie je nelegálna kópia. Ak je to čierna kópia, môžeš si ju legalizovať zakúpením licenčného kódu. Len pozor, aby si kúpil kód na tvoju verziu Windowsu, nie že kúpiš na Windows Home a v PC budeš mať Window Professional...

Viac sa dočítaš tu:

http://www.microsoft.com/genuine/Pro...e-b9fe1a8412ed

http://www.microsoft.com/genuine/Abo...fications.aspx

Treba len hľadať na nete a nie všetko si nechať naservírovať ako na tácke...
0 0
jun2006 jun2006

jun2006 je offline (nepripojený) jun2006

misoft Pozri príspevok
Tu je vidieť tú našu slovenskú povahu - ak to je zadarmo, dobre, čo na tom že je to nelegálne. A potom sa tu vypisuje a vypisuje, že im naskakuje to alebo ono. Čo keby si tak niekto vstúpil do svedomia a nelegálne - de facto ukradnuté - zlegalizoval a mal pokoj. Tiež som kedysi patril k "sťahovačom" všetkého možného, ale teraz nie. A Windows som si poctivo kúpil, mám všetko legálne a hlavne mám úplný POKOJ!!!
Na zaciatok - tuto odpoved pisem z PC s legalnymi Vistami, Office 2007 a vsetkeho ostatneho. Doma mam Linux v nejakej verzii pre laikov a open office. V pohode mi to staci. Napriek tomu si nedovolim odsudzovat niekoho za to, ze pouziva soft, ktory nebol kupeny v obchode.

Vsade sa tu vsetci menia na multi-kulti komunisticke svine, podporuju negrov vo fair-trade, pchaju buzikov na hrad (Kikina), znarodnuju pozemky, obmedzuju rychlosti - a ked si jeden bezny clovek stiahne blby Windows, ktory stoji za prd, tak na neho posleme fizlov?

Billovi neubudne a aspon bude mat motivaciu konecne urobit nieco pouzitelne. Keby znizil cenu o polovicu - zisk by neklesol ani o cent.!

Takze - hod kamenom, kto si bez viny!
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

dostali sme list od BSA, že majú informácie, ktoré naznačujú, že v našej firme používame nelegálny software. Zároveň nás žiadajú o vyplnenie priloženého vyhlásenia a zaslanie .
Neviem o akú firmu to ide, sídla má po celom svete. Neviem, či majú právo takéto niečo odo mňa žiadať....
Nie som si vedomá, toho, že v našej firme je takýto software. Všetky Windowsi sme platili, účtovné, mzdové programy sú oficiálne zakúpené. Rovnako sme si zakúpili aj programy na riadenie výroby, kresliace programy a aj antivírový program. Ak máme stiahnuté nejaké programy, sťahovali sme ich ako free verzie. Čo mám vlastne kontrolovať v PC, ako viem či si niekto nainštaloval nelegálny software do PC?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Dnes mi prišiel ten istý list, všetky programy máme legálne.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

A budete im potvrdzovať vyhlásenie ?

Ja som našla aj takúto stránku http://www.statistics.sk/pls/wregis/...wxidorg=179744, podľa ktorej právne neexistujú....
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

zase asi nejaka strasiaca kampan
BSA ma na slovensku tusim len hovorcu a ziadnu moc.

PS: urcite toto dostalo vela firiem a na webe sa vynoria k tomu clanky, staci pockat
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať