Zavrieť

Porady

Náhrada škody po vlámaní

Zdravím, minulý rok mi bolo vykradnuté auto, avšak zlodejov chytili a odsúdili.. Nedávno mi prišiel domov rozsudok, kde sa okrem iného píše, že všetci traja odsúdený sú povinný uhradiť mi škodu vo výške 280EUR rovnakým dielom.. Na Vás sa obraciam s otázkou, ako sa k týmto peniazom dostanem? Môžem zabudnúť na to, že peniaze od nich dostanem dobrovoľne.. Môžem dať vymáhať tieto peniaze exekútorovi? Ďakujem a prajem pekný deň
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    milos1507 Pozri príspevok
    Zdravím, minulý rok mi bolo vykradnuté auto, avšak zlodejov chytili a odsúdili.. Nedávno mi prišiel domov rozsudok, kde sa okrem iného píše, že všetci traja odsúdený sú povinný uhradiť mi škodu vo výške 280EUR rovnakým dielom.. Na Vás sa obraciam s otázkou, ako sa k týmto peniazom dostanem? Môžem zabudnúť na to, že peniaze od nich dostanem dobrovoľne.. Môžem dať vymáhať tieto peniaze exekútorovi? Ďakujem a prajem pekný deň
    Samozrejme, že môžeš.
    Exekútorské konanie je vykonávacie konanie v prípade, ak povinný nechce plniť dobrovoľne.
    Kontaktuj exekútora a on ti poradí, čo a ako ďalej.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Ja som mal podobnú skusenosť,

    no vymahať sa oficialne nedalo nič, nakoĺko škodu sposobili fagani 14-roční, teda trestne nezodpovední a navyše OTO.
    V mojom prípade mali všetci nad 17 rokov...vtedy by sa s tým už malo dať niečo robiť, nie?

    Náhrada škody po vlámaní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.