Zavrieť

Porady

KORAD vs. PURMO

viete mi poradit pre ktore radiatory sa ohladom na ich kvalitu rozhodnut?
Viem ze ceny su priblizne rovnake, korad-u.s.steel, purmo- povodom z finska teraz vyroba v polsku. Parametre tiez cca rovnake, ale je nejaky rozdiel v kvalite?dakujem za vas cas.
marek
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Altemis je offline (nepripojený) Altemis

    Altemis
    Korado, Purmo a Korad tvoria najpredavanejsiu trojku radiatorov na Slovensku.

    Korad je z USS Steel z Kosic. Zaruka na ne je 6 rokov. Vyrabaju sa na starsich vyrobnych linkach, mozno preto "len" 6 rokov. Su vsak sucastou planovacich programov, ktore vyuzivaju projektanti/kurenari, preto su najcastejsie aj v projektoch budov uvadzane a aj kupovane. Casto sa predavaju bez prislusenstva (drziaky, odvzdusnovak, termoventil...), preto pozor pri porovnavani ich cien v obchodoch.

    Korado a Korad boli v starom ceskoslovensku jeden podnik. Po rozdeleni vznikli samostatne firmy v CZ a SK. Cesi vsak do vyroby investovali, pouzivaju nove technologie a tak to aj vyzera. Zaruka 10 rokov. Obvykle sa dodavaju aj s prislusenstvom v cene radiatora.

    Purmo su radiatory vyrabane v Polsku a Finsku. K nam sa dodavaju Polske, su vsak kvalitativne rovnako dobre. Robi ich Finsky koncern Retting Heating. Su tiez robene na novych technologiach. Zaruka 10 rokov. Dodavaju sa aj s prislusenstvom.

    Zypsik je offline (nepripojený) Zypsik

    Zypsik
    Dovolim si natlacit sa do vlakna.
    Poznate radiatory korado? (www.korado.cz)
    Mame na nich dobru ponuku, no netusim co je to za firmu... Dakujem

    vecernicek je offline (nepripojený) vecernicek

    vecernicek
    rád by som oživil túto tému. Projektant mi navrhol radiátory Purmo, neviem o nich nič. Oplatí sa ísť do radiátorov od iného výrobcu? Máte skúsenosti s pomerom kvalita/cena?

    MacoLM je offline (nepripojený) MacoLM

    človek :-) MacoLM
    nam odporucili radiatory Korad (U.S.Steel) alebo ceske Korado. ceny skoro rovnake, kupil som korad, lebo mali vsetky potrebne velkosti skaldom.

    ski555 je offline (nepripojený) ski555

    ski555
    rajchler Pozri príspevok
    pokial ja viem purmo su vyrobene z tensieho plechu. mne ich neoporucali. kupil som korad.
    práve preto som ich tiež nechcel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.