Zavrieť

Porady

Doba premlčania pohľadávky - zdravotná poisťovňa

Milí poradcovia,
aj keď podobná téma na týchto stránkych už bola asi veľa veľa krát otvorená, dovolil by som si Vás poprosiť o radu, resp. Váš názor na konkrétny prípad:

Pri výmene európskeho preukazu zdravotného poistenia minulý mesiac, mi bolo ústne na pobočke VŠZP oznámené,
že nemám uhradené poistné za obdobie od 01.01.1995 do 28.02.1997. Z toho obdobia asi u mňa veľa dokumentov nenájdem,
lebo som sa veľa krát sťahoval, veľa a dosť som cestoval a pravdupovediac ani si presne nepamätám ako a čo bolo.
Zatiaľ mi nič v písomnej podobe neprišlo, a tak som sa rozhodol, že sa informujem tu, lebo na posťovni som sa dozvedel telefonicky o akejsi Žiadosti o neuplatnenie námietky premlčania?!

Čo mi prosím poradíte, ako mám ďalej postupovať?

Za reakcie, návrhy, podnety vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    thomas69 Pozri príspevok
    Milí poradcovia,
    aj keď podobná téma na týchto stránkych už bola asi veľa veľa krát otvorená, dovolil by som si Vás poprosiť o radu, resp. Váš názor na konkrétny prípad:

    Pri výmene európskeho preukazu zdravotného poistenia minulý mesiac, mi bolo ústne na pobočke VŠZP oznámené,
    že nemám uhradené poistné za obdobie od 01.01.1995 do 28.02.1997. Z toho obdobia asi u mňa veľa dokumentov nenájdem,
    lebo som sa veľa krát sťahoval, veľa a dosť som cestoval a pravdupovediac ani si presne nepamätám ako a čo bolo.
    Zatiaľ mi nič v písomnej podobe neprišlo, a tak som sa rozhodol, že sa informujem tu, lebo na posťovni som sa dozvedel telefonicky o akejsi Žiadosti o neuplatnenie námietky premlčania?!

    Čo mi prosím poradíte, ako mám ďalej postupovať?

    Za reakcie, návrhy, podnety vopred ďakujem.
    Chápala by som Žiadosť o uplatnenie námietky premlčania...... neuplatnenie námietky znamená uznanie dlhu aj po období premlčanosti.

    Roky 1995-1997 sú premlčané, ak naozaj nebolo nič medzitým písomne od poisťovne žiadané a bola splnená oznamovacia povinnosť. Všetko o tom niekoľkokrát nájdeš v tejto téme....


    http://www.porada.sk/t12649-p21-doba...ml#post1667818

    P.s. Poisťovňa by Ti mala poslať Výkaz nedoplatkov, ináč by som asi ani na ústne upozornenie nereagovala. Je to premlčané, a teda nevymožiteľné za splnenia vyššie uvedených podmienok.

    thomas69 je offline (nepripojený) thomas69

    thomas69
    ďakujem veľmi pekne za info. tiež som zatiaľ na ústne veci zatiaľ nereagoval, počkám až dojde Výkaz nedoplatkov.
    s určitosťou môžem povedať, že nič doteraz v písomnej forme nebolo odo mňa žiadané, horšie to bude s dokazovaním oznamovacej povinnosti ... nepamätám si. ;o(
    a čo sa týka tej informácie priamo s poisťovne ohľadom "neuplatnenia" ... tak to sa im opäť a ako vždy zadarilo. ;o)

    Doba premlčania pohľadávky - zdravotná poisťovňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.