Zavrieť

Porady

Pomooc...predaj textilu obstaraneho ako koncovy spotrebitel.

Zdravim vsetkych poradakov. Potreboval by som pomoct s par nejasnostami. Otvaram obchod s oblecenim.. a chcel by som tam predavat aj veci ktore nakupim v zahranici ako konecny spotrebitel(vo vypredajoch). Je to mozne dalej predavat? Mozem to zaradit do uctovnictva ako normalne obstaranie tovaru? (uctenky mam) alebo by bolo lepsie to zaradit ako mix tovar zo second handu, pripadne ako komisionalny predaj? a ako je to s DPH? zatial nie som platca. pri tvorbe ceny aj napriek tomu po pridani marze priratavam DPH? za usmernenie vam vopred velmi pekne dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    ak nie si platcom DPH tak ju neprirátavaš ku koncovej cene po prirátení tvojej marže. Ale ani si neuplatnuješ jej vrátenie pri nákupe. Tým pádom si o trošku lacnejsí ako platca. Ale ak dosiahneš obrat 1,5 mil za 12 mesiacov, tak sa platcom aj tak musíš stať.
    Ten tovar si nomálne zaraď do skladu ak máš k nemu doklady.

    staffbull je offline (nepripojený) staffbull

    mlady muz s viziou :) staffbull
    diky za odpoved..a teda ani v registracnej pokladni potom nebudem uvadzat polozku DPH? aj ked to napriklad nakupim od platcu DPH?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    staffbull Pozri príspevok
    diky za odpoved..a teda ani v registracnej pokladni potom nebudem uvadzat polozku DPH? -nebudeš, aj ked to napriklad nakupim od platcu DPH? - ani vtedy

    kým nebudeš platiteľom DPH

    staffbull je offline (nepripojený) staffbull

    mlady muz s viziou :) staffbull
    dakujem pekne za odpovede a teda este jednu nejasnost k mojej otazke..ked nakupim ten tovar v ramci EU nemusim ho uz dalej zdanovat? a ocenim si to podla kurzu NBS v den zaplatenia,alebo v den dodania?

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    Ako zdaňovať? Kúpiš to už s DPH, ale ty s DPHčkou nič nerobíš ak nie si platca DPH. Daň budeš platiť až v novom roku, ale z príjmu. Neviem ako z účtovného hladiska, ale ja pre tovar počítam pri naceňovaní reálny kurz, ktorý som zaplatil (z výpisu z banky, zo zmenárne).

    Pomooc...predaj textilu obstaraneho ako koncovy spotrebitel.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.