Zavrieť

Porady

Ako zauctovat sluzbu - vydavok v penaznom denniku?

Ahojte,
neviem sa dobre zorientovat v penaznom denniku, snad mi niekto pomoze Mam vydavok odpocitatelny od zakladu dane - napr. prenajom mobilnych WC na svoje podujatie. Ide o poskytnutu sluzbu od dodavatela. V penaznom denniku mam v casti "Vydavky odpocitatelne od zakladu dane" stlpce: material, tovar, mzdy, fondy, rezia, soc.fond, ine. Kam tento vydavok zapisat? Pod reziu sa mi to nezda, nakolko tato sluzba suvisela s mojim produktom - podujatim. Poradi niekto?
Vopred dakujem a vsetkym krasny den!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    matisek77
    Ahojte,
    neviem sa dobre zorientovat v penaznom denniku, snad mi niekto pomoze Mam vydavok odpocitatelny od zakladu dane - napr. prenajom mobilnych WC na svoje podujatie. Ide o poskytnutu sluzbu od dodavatela. V penaznom denniku mam v casti "Vydavky odpocitatelne od zakladu dane" stlpce: material, tovar, mzdy, fondy, rezia, soc.fond, ine. Kam tento vydavok zapisat? Pod reziu sa mi to nezda, nakolko tato sluzba suvisela s mojim produktom - podujatim. Poradi niekto?
    Vopred dakujem a vsetkym krasny den!

    Je to prevádzková réžia . Ak by sa Ti to moc nezdalo tak môžeš použiť aj iné výdavky ovplyvňujúce základ dane . Potom tam už nemáš čo použiť , pretože tovar a materiál vylúč .
    Najschodnejšia cesta - prevádzková réžia . Môžeš si , ak máš SW spraviť aj členenie - kde uvedieš poplatok za mobilné WC .

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    matisek77
    Ahojte,
    neviem sa dobre zorientovat v penaznom denniku, snad mi niekto pomoze Mam vydavok odpocitatelny od zakladu dane - napr. prenajom mobilnych WC na svoje podujatie. Ide o poskytnutu sluzbu od dodavatela. V penaznom denniku mam v casti "Vydavky odpocitatelne od zakladu dane" stlpce: material, tovar, mzdy, fondy, rezia, soc.fond, ine. Kam tento vydavok zapisat? Pod reziu sa mi to nezda, nakolko tato sluzba suvisela s mojim produktom - podujatim. Poradi niekto?
    Vopred dakujem a vsetkym krasny den!
    Prevádzková réžia

    matisek77 je offline (nepripojený) matisek77

    matisek77
    Dakujem pekne za radu! Este sa chcem uistit, ak som vystavil dobropis - vratenie penazi za neuskutocnenu sluzbu, mam to tiez dat pod prevadzkovu reziu, alebo do polozky INE ? Vopred dakujem a majte krasny den

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    matisek77
    Dakujem pekne za radu! Este sa chcem uistit, ak som vystavil dobropis - vratenie penazi za neuskutocnenu sluzbu, mam to tiez dat pod prevadzkovu reziu, alebo do polozky INE ? Vopred dakujem a majte krasny den
    Ak si vystavil dobropis , to znamená , že peniaze zaplatené klientom vrátiš späť .Učtuješ výdavok banka /alebo pokladňa a mínusom účtuješ príjem ovplyvňujúci základ dane - príjem za výrobky a služby . Aby si to dostal z príjmov von .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    matisek77
    Dakujem pekne za radu! Este sa chcem uistit, ak som vystavil dobropis - vratenie penazi za neuskutocnenu sluzbu, mam to tiez dat pod prevadzkovu reziu, alebo do polozky INE ? Vopred dakujem a majte krasny den
    I keď nerozumiem celkom dobre tomu , že by si mal použiť mínus vo výdavkoch , prišlo vlastne k fyzickému vráteniu peňazí ? Mal by si to upresniť .

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    matisek77
    Dakujem pekne za radu! Este sa chcem uistit, ak som vystavil dobropis - vratenie penazi za neuskutocnenu sluzbu, mam to tiez dat pod prevadzkovu reziu, alebo do polozky INE ? Vopred dakujem a majte krasny den
    Zaúčtovala by som mínusom-predaj služieb-príjmy ovplyv. ZD

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    evina
    Zaúčtovala by som mínusom-predaj služieb-príjmy ovplyv. ZD
    Evinka máme na seba štastíčko

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Práve som písala odpveď, že píšeme súbežne, ale našťastie som zbadala *Tvoju, lebo by to bolo zas duplicitne

    matisek77 je offline (nepripojený) matisek77

    matisek77
    ahoj kočky
    dakujem za rady, prijem aj vydaj penazi presiel cez ucet. Dobre, tak to dam do prijmovej casti ovpl. zaklad dane s minusovou hodnotou.
    este raz vdaka.

    Ako zauctovat sluzbu - vydavok v penaznom denniku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.