Zavrieť

Porady

Komu bude patriť pozemok?

Chcem sa spýtať, komu bude patriť pozemok, ked vlastník nemá žiadnych príbuzných a nespíše závet. Jedná sa o pozemok v intraviláne obce - záhrada. A ešte k tomu nemá na katastri založený list vlastníctva. Prejde pozemok pod obec?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    geciak je offline (nepripojený) geciak

    geciak
    Nerozumiem celkom formulcii ze na pozemok nie je zalozeny list vlastnictva, pretoze v sucastnosti ma kazdy pozemok vlastnika t.j. ze je na neho zalozeny list vlastnictva. Takze konkretizuj to trocha.
    A co sa tyka toho dedenia tak ak porucitel nezanechal zavet, alebo nema ziadnych dedicov tak vsetko prechadza na stat podla §462 OZ tzv. odúmrť

    janula94 je offline (nepripojený) janula94

    janula94
    No myslela som, ze na katastri nema zalozeny list vlastnictva - po dedicskom konani to asi nedotiahli do konca. Asi by sa musel zavola geodet, vsetko vymerat a dat do poriadku. Ale dikes za odpoved, takze pozemok dostane stat.

    olybaba je offline (nepripojený) olybaba

    olybaba
    janula94 Pozri príspevok
    Chcem sa spýtať, komu bude patriť pozemok, ked vlastník nemá žiadnych príbuzných a nespíše závet. Jedná sa o pozemok v intraviláne obce - záhrada. A ešte k tomu nemá na katastri založený list vlastníctva. Prejde pozemok pod obec?
    pozdravujem,
    z horeuvedenych riadkov mi nie je jasne, ci vlastnik este zije ?
    - ked nezije - odumrt - stat
    - ked zije - prehovorte ho k darovaniu, predaju a pod., skoda statu

    Komu bude patriť pozemok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.