Zavrieť

Porady

zalozenie SRO na prenajom nehnutelnosti

Prenajímam byty, kôli daniam rozmýšlam nad založením s.r.o.Som vlastníkom týchto nehnuteľností,ale z časti sú v záložnom práve banky.Ak je to možné ako mám postupovať s prejdením na sro s týmto druhom podnikania?Mimotoho som normálne zamestnaný,čo všetko budem musieť platiť a čo všetko si budem môcť odpísať z daní?Dá sa splátka úveru odpísať z daní?
Dakujem pekne za info-johny
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    johny tapia Pozri príspevok
    Prenajímam byty, kôli daniam rozmýšlam nad založením s.r.o.Som vlastníkom týchto nehnuteľností,ale z časti sú v záložnom práve banky.Ak je to možné ako mám postupovať s prejdením na sro s týmto druhom podnikania?Mimotoho som normálne zamestnaný,čo všetko budem musieť platiť a čo všetko si budem môcť odpísať z daní?Dá sa splátka úveru odpísať z daní?
    Dakujem pekne za info-johny
    momentálne máš na prenájom živnosť?
    resp. máš teraz byty zaradené v obchodnom majetku?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    johny tapia Pozri príspevok
    nie nemám,mám ich zaregistrované na daňovom úrade,
    byty registrované na DÚ?
    well, takto ja som registrovaný, že prenajímam nehnuteľnosť,musel som dať počet a adresu

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    johny tapia Pozri príspevok
    well, takto ja som registrovaný, že prenajímam nehnuteľnosť,musel som dať počet a adresu
    byty teda neodpisuješ.......
    aké máš teraz výdavky, %? alebo skutočné?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    johny tapia Pozri príspevok
    výdavky-voda teplo energie plyn,poistenie sem tam prerábka plus úver,ten si neodpisujem
    teda si prepočítaj príjmy a výdavky a ostatné povinnosti ako F či PO, lt. je výhodnejšia...je potrené aj riešiť služby za účtovníctvo, kt. nie sú zadarmo.....
    prepáč,neviem čo je F-PO, IT
    hlavne som chcel vedieť,či sa to dá a či sa dá potom úver odpísať z daní, lebo tým pádom by som dosť ušetril aj s nákladmi na účtovníctvo by som bol viacej v pluse ako teraz,nakoľko štát zzrušil nezdaniteľnú čiastku a dosť to vychádza.
    Dakujem.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    johny tapia Pozri príspevok
    prepáč,neviem čo je F-PO, IT
    hlavne som chcel vedieť,či sa to dá a či sa dá potom úver odpísať z daní, lebo tým pádom by som dosť ušetril aj s nákladmi na účtovníctvo by som bol viacej v pluse ako teraz,nakoľko štát zzrušil nezdaniteľnú čiastku a dosť to vychádza.
    Dakujem.
    prepočítaj si daň z príjmu FO a PO.....
    a splátky za úver ? iba v tom prípade, že byty zaradíš do obchodného majetku spoločnosti, budeš odpisovať a úroky zo splátok budú tvojim nákladom.....
    ok,je to problém zaradiť tie byty do obchodného majetku?Alebo je s tým spojené niečo nevýhodne alebo rizikové??

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    johny tapia Pozri príspevok
    ok,je to problém zaradiť tie byty do obchodného majetku?Alebo je s tým spojené niečo nevýhodne alebo rizikové??
    nie, ale pri predaji, musíš zdaňovať i po vyradení majetku...oslobodené budú po 8. rokoch.....
    Mila123 a ja som sa preklepla, oslobodené sú po 5- tich rokoch.....preklep

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.