Zavrieť

Porady

Priestupkove konanie - fyzicke a psychicke utoky

Dobry den,
chcela by som vediet ako sa postupuje vo veci opakovaneho ublizovania na fyzickom aj psychickom stave blizkej osoby. Ide o to, ze moj otec po hadke s mamou ju fyzicky napadne. Mama poda na policii trestne oznamenie, dolozi doklad od lekara.. Kolko takych oznameni musi podat, aby sa zacalo nieco relane riesit? Zatial to je myslim riesene len ako priestupok. NO tych ozameni bolo viac. Kedy sa to zacne riesit ako trestne stihanie? Resp. aky je vlastne postup v tomto vsetkom?
Dalsia otazka: Je mozne, ak ma moj otec znameho policajta tam, kam mama chodi podavat trestn. oznamenia, je mozne ze ten "znamy" policajt to moze podcenit a neriesit? Mama ma take podozrenie, ze aj tak tam nic neriesia.

Prosim poradte, dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    deha je offline (nepripojený) deha

    deha
    Ja mam obdobný prípad , dala som TO na býv. policajta,koncom decembra, krádež ,vlámaním do mojho objektu ,vyhrážanie sa smrtou a ujmou na zdravi a ublíženie na zdraví s následnou PN, horko ťažko výsluch na začiatku marca, moj svedok zatial nevypočutý a nič sa nedeje, to je sakra 5 mesiacov aj pre odbor skráteného vyšetrovania pridlho! Ale falošná policajná solidárnosť a nepomôžeš si, čakám na nejaký písomný výstup a na základe toho idem konať

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    deha Pozri príspevok
    Ja mam obdobný prípad , dala som TO na býv. policajta,koncom decembra, krádež ,vlámaním do mojho objektu ,vyhrážanie sa smrtou a ujmou na zdravi a ublíženie na zdraví s následnou PN, horko ťažko výsluch na začiatku marca, moj svedok zatial nevypočutý a nič sa nedeje, to je sakra 5 mesiacov aj pre odbor skráteného vyšetrovania pridlho! Ale falošná policajná solidárnosť a nepomôžeš si, čakám na nejaký písomný výstup a na základe toho idem konať
    daj sťažnosť na miestne príslušnú prokuratúru ak máš pocit,že vo veci nekonajú

    deha je offline (nepripojený) deha

    deha
    Požiadala som písomne zainteresovaného vyšetrovateľa v bodoch o vyjadrenie a a s tým to idem posunúť ihneď na inšpekciu

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    deha Pozri príspevok
    Požiadala som písomne zainteresovaného vyšetrovateľa v bodoch o vyjadrenie a a s tým to idem posunúť ihneď na inšpekciu
    ok to síce pekné, ale dozor nad vyšetrovacím spisom robí prokurátor príslušnej okr. prok.

    Priestupkove konanie - fyzicke a psychicke utoky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.