Zavrieť

Porady

Ak začala služobná cesta jeden deň a skončila skoro ráno na druhý deň, má zamestnanec nárok na odpočinok ?

Zamestnanec ide na služobnú cestu s ktorou súhlasí . Začiatok je o 14.00 hod. Koniec pracovnej cesty je na druhý deň 03.00 hod. Je tam povinný odpočinok? Zamestnanec operuje s tým, čo ak sa mu niečo stane v práci v dôsledku toho , že sa nevyspal a musel prísť načas do práce? Nikde som sa to nedočítala. Poraďte prosím. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ma narok na 8 hodin odpocinku do nastupu do prace. Ak tento cas zasiahne jeho standardny pracovny cas, pocita sa mu do odpracovanych hodin.

    Cize ak pride o 3,00 a jeho zmena zacina o 6,00, ma narok prist do prace o 11,00 a cas 6,00-11,00 mu zaplati zamestnavatel ako odpracovany.
    zze/2001-311/92/3
    Naposledy upravil ivka70 : 20.09.17 at 09:25 Dôvod: preklep
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    delonko Má pružný pracovný čas a druhý pevný. Ako je to v tomto prípade...ktorý § ZP o tom pojednáva? Ďakujem
    ivka70 Pri pruznom prac. case sa berie zaciatok az povinny prac.cas. Pri pevnom je to jasne. Paragraf je prilozeny.
    ivka70 A pred 11,00 ani v praci byt nesmie, to je na pokutu pri kontrole, zamestnanec ma pravdu. A ak by sa mu nedajboze stal uraz v tom case, tak mate pruser ...
    delonko Veľmi pekne ďakujem :-) .
    delonko Môžem ešte jednu podotázku?
    V prípade, že vodič referent (ďalej len „vodič“) vykonáva prepravu iných osôb a sám na pracovnej ceste nevykonáva iné úlohy vyplývajúce z jeho pracovnej zmluvy, je čas strávený na pracovnej ceste nad denný pracovný rozvrh kvalifikovaný ako práca nadčas.
    - Práca nadčas ( hodiny ) sa môžu nasčítať a vziať si napr. potom jeden celý deň voľno, alebo presne na hodiny a napísať ku ktorej služobnej ceste sa to viaže ? Ďakujem pekne za cenné rady.
      zbaliť

    Ak začala služobná cesta jeden deň a skončila skoro ráno na druhý deň, má zamestnanec nárok na odpočinok ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.