Zavrieť

Porady

Definovanie hrubej mzdy

Šéf chce v pracovných zmluvách definovať hrubú mzdu nasledovne :
Zamestnávateľ poskytne za vykonanú prácu hrubú hodinovú mzdu 80 až 150,- Sk /hod. ...

Je toto v súlade so zákonníkom práce ?

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    citujem zákonník práce:
    § 43
    (1) V pracovnej zmluve je zamestnávateľ povinný so zamestnancom dohodnúť podstatné náležitosti, ktorými sú:

    a) druh práce, na ktorý sa zamestnanec prijíma, a jeho stručná charakteristika,
    b) miesto výkonu práce (obec a organizačnú časť alebo inak určené miesto),
    c) deň nástupu do práce,
    d) mzdové podmienky, ak nie sú dohodnuté v kolektívnej zmluve.

    Podľa uvedeného zamestnávatel teoreticky dodržal toto ustanovenie, len by
    mal bližšie špecifikovať rozsah odmeny. Kedy a prečo.

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    Ide o druhý stupeň náročnosti práce, čiže min. mzdové nároky budú dodržané. nie je to podľa toho ako sa šéf vyspí, väčšinou sa tie platy pohybujú okolo 125,- / hodinu. ide to podľa výkonov v lete je u nás roboty viacej tak sú väčšie platy, v zime tak okolo 100,-/hodinu.
    navrhovala som zmenu na mesačnú mzdu napr. 10000 + 7000 pohyblivá + prémie podľa vykonanej práce. ale neuspela som, potrebovala by som to doložiť paragrafmi.
    je to nefér aj pre nových zamestnancov, keď pri pohovore sa im hovorí príjem okolo 17000 a potom majú podpísať PZ kde je uvedené 80-150,- / hodina

    Juliette je offline (nepripojený) Juliette

    Juliette
    endrju Pozri príspevok
    Mzda musí byť určená pred výkonom práce tak, aby bolo nespochybniteľné, koľko bude zaplatené.
    80,- za akú prácu?
    150,- za akú prácu?
    Alebo to závisí od toho, ako sa šéf vyspí?
    Definovať v zmluve mzdu ako rozpätie bez uvedenia podmienok priznávania konkrétnej sadzby nie je prípustné.

    Ak bude uvedená iba najnižšia sadzba a všetko nad túto sadzbu bude vyplatené ako prémie, Záknonník práce neporuší.
    Upozorňujem, že 80,- je pre niektoré stupne náročnosti práce pod úrovňou minimálnej hodinovej mzdy určenej pre príslušný stupeň.
    máš pravdu až na to, že šéf radšej pristúpi k menšej sume. Ja robím podvojné účtovníctvo + mzdy a mám 12000 SK v hrubom a možem byť rada že aspoň robím a niečo zarobím.

    Definovanie hrubej mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.