Zavrieť

Porady

Vrátenie vodičaku za alkohol po uplynuti trestu

Priatelovi zobrali vodičak za alkohol. Sudom mal nariadene zakaz motororveho vozidla po dobru 18 mesiacov. Do 3 mesiacov mal doniest papiere od psychologicky a psychiatricky a zdravotnej sposobilosti. Už uplynula doba trestu, ale už uplynula cca vo ferburi 2016. Teraz sa rozhodol pre preskusanie a vratenie VP. Podal si ziadost na policiu, prišlo mu rozhodnutie z policie že ma ist na preskusanie odbornej sposobilosti do autoskoly a ma na to 3 mesiace. S papierom isiel do autoskoly kde mu bolo povedane ze má už neplatne papiere od psychologicky a psychiatricky a taktiez zdravotnu sposobilosť (maju viac ako rok). V ROZHODNUTI VSAK NIC TAKE PISANE NEBOLO ze si to ma spravit znovu ze je to stare...!!!! Takze si ma isť vybaviť nove. Takže ich bude musiet zase platit v plnej sume? Prečo ich musel doniest hneď pokial nebol rozhodnuty si po uplynuti trestu hned spravit VP?
Naposledy upravil Adka31 : 22.11.16 at 14:43
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Žiaľ pre neho - musí to absolvovať znova a zaplatiť si to. Všade sa píše - "nie staršie ako tri mesiace".....
    Kto neskoro chodí - sám sebe škodí... a u neho sa to potvrdilo.
    Adka31 Vdaka za odpoveď. Dufala som sice v inu ale ano mal si ho isť spraviť hneď po uplynuti trestu...
    Nechapem však preco musel tie papiere doniest do 3 mesiacov ked este trest len zacal bezat. A hlavne. Kde sa pise ze si musi clovek spravit vodičak hned ako uplynie trest.
    misoft Mal papiere v čistiarni 18 mesiacov - je povinný predložiť doklad o odbornej spôsobilosti. Je povinný predložiť doklad o psychologickom vyšetrení - nakoľko to v rozhodnutí bolo uvedené. Teraz len nech sa modlí, aby policajti nechceli, aby absolvoval aj praktické preskúšanie.
    Tie papiere sa vyžadujú PO skončení trestu (nie vtedy, keď sa o tom rozhodlo a bude sa trest vykonávať - vedeli, že má 18 mesiacov) - prakticky ho upozornili na to, že bude to potrebovať.

    Vrátenie vodičaku za alkohol po uplynuti trestu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.