Zavrieť

Porady

Zrážková daň

Ako by ste mi poradili, pracovníčka si uplatóvala NČ u Janka a od 01.06.2006 sa zamestnanala na TPP u Miška, u ktorého si od 1.6.2006 uplatúje NČ a u Janka má DVP a u neho si môže dať zrážkovú daň alebo by mala mať preddavky? Bonus si neuplatňuje ani u jedného.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mackova
    Ako by ste mi poradili, pracovníčka si uplatóvala NČ u Janka a od 01.06.2006 sa zamestnanala na TPP u Miška, u ktorého si od 1.6.2006 uplatúje NČ a u Janka má DVP a u neho si môže dať zrážkovú daň alebo by mala mať preddavky? Bonus si neuplatňuje ani u jedného.
    Zrážková daň zamestnankyne u Janka bude iba vtedy ak jej odmena na dohodu bude do 5000.- mesačne, ak to bude nad 5000.- tak jej daň z dohody bude preddavková.

    buba je offline (nepripojený) buba

    buba
    ak mám zamestnance v prac.pomere má podpísané vyhlásenie ,že si uplatňuje odp.položku a ešte bude mať u mňa ja dohodu vo vykonaní práce tak na túto dohodu mu môžem dať zrážkovú daň ak má 4000,- odmenu za dohodu?

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Ja by som mu tú dohodu o vykonaní práce dohodila odchýlkou na osobné číslo, pod ktorým je vedený v pracovnom pomere a zdaňovala spolu so mzdou - takže daň by bola spolu preddavková.

    buba je offline (nepripojený) buba

    buba
    ale keď mám dohodu na iné číslo tak asi to tak môže byť , že bude preddavková?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.