Zavrieť

Porady

Potvrdenie o príjmoch za rok 2006

Ahoj prosím o radu, nechápem jednej veci. Robím zamestnancom potvrdenie o príjmoch za rok 2006, r. 9 a 10 nerozumiem. Zamestnanec si platí sám DDS aj životné poistenie. Do r. 9 sa zahrnie DDS a to životné poistenie sa mu neuplatní, lebo si ho platil sám?
Z toho mi to tak vyplýva, lebo v r. 10 je uvedené, že zamestnávateľ za zamestnanca.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Gong
    Ahoj prosím o radu, nechápem jednej veci. Robím zamestnancom potvrdenie o príjmoch za rok 2006, r. 9 a 10 nerozumiem. Zamestnanec si platí sám DDS aj životné poistenie. Do r. 9 sa zahrnie DDS a to životné poistenie sa mu neuplatní, lebo si ho platil sám?
    Z toho mi to tak vyplýva, lebo v r. 10 je uvedené, že zamestnávateľ za zamestnanca.
    Ďakujem
    Ak DDS a životné poistenie si zamestnanec platí sám, potom na tie riadky nepíšeš nič. Tieto odpočitateľné položky zamestnanec zrejme sám vysporiada v rámci daňového priznania.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Gong
    Ahoj prosím o radu, nechápem jednej veci. Robím zamestnancom potvrdenie o príjmoch za rok 2006, r. 9 a 10 nerozumiem. Zamestnanec si platí sám DDS aj životné poistenie. Do r. 9 sa zahrnie DDS a to životné poistenie sa mu neuplatní, lebo si ho platil sám?
    Z toho mi to tak vyplýva, lebo v r. 10 je uvedené, že zamestnávateľ za zamestnanca.
    Ďakujem
    Pokiaľ si DDS a životné poistenie platí sám a nejde to cez zamestnávateľa tak do riadku 9 a 10 nič nedáš.
    V ročnom zúčtovaní prípadne DP si odpočet na životné poistenie samozrejme uplatniť môže

    barborka7 je offline (nepripojený) barborka7

    barborka7
    Ja sa chcem opýtať, zamestnanec mi priniesol potvrdenie o príjme od zamestnávateľa, kde pracoval od 1-5/2006 a zamestnávateľ mu to vydal hneď pri ukončení pracovaného pomeru teda to potvrdenie o príjme je ešte na starom tlačive, ktoré sa použivalo za rok 2006. Môžem mu uznať toto tlačivo /mal určite iba preddavkovú daň z príjmu/, alebo ho mám preháňať, nech si zadováži potvrdenie o príjme na tlačive, ktoré platí tento rok.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    barborka7
    Ja sa chcem opýtať, zamestnanec mi priniesol potvrdenie o príjme od zamestnávateľa, kde pracoval od 1-5/2006 a zamestnávateľ mu to vydal hneď pri ukončení pracovaného pomeru teda to potvrdenie o príjme je ešte na starom tlačive, ktoré sa použivalo za rok 2006. Môžem mu uznať toto tlačivo /mal určite iba preddavkovú daň z príjmu/, alebo ho mám preháňať, nech si zadováži potvrdenie o príjme na tlačive, ktoré platí tento rok.
    Nie, nepreháňaj ty nikoho, ak sú tam sumy, ktoré tam majú byť, tak je to postačujúce.

    Potvrdenie o príjmoch za rok 2006

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.