Zavrieť

Porady

JU-zaciname

Ahojte,
chcem sa opytat ohladom uctovania.Zacinam podnikat a mam nejake Eura a Sk. Mam to spravit ako vklady do podnikania? alebo si mam z tych penazi spravit len ucty? a aky kurz mam dat na tie eura ak k nim nemam ziadny doklady o kupe?
A posledna otazoka je ak mi dojde faktrura zo zahranicia aky kurz je potrebny k zauctovaniu? resp.aj aky datum je dolezity pre uctovanie v CM?
Dik moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Ohľadne kurzov tu bolo popísané dosť. Vždy treba najkôr pred položením otázky "prekutrať" Poradu. odpoveď na Tvoju otázku je asi takáto:
    Ak "vložíš" valutu do podnikania, použiješ kurz NBS v deň vloženia. Na faktúru zo zahraničia sa použije vo všeobecnosti kurz NBS pri dátume vystavenia. Predpokladám, že nie si platca DPH.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Zaúčtuj to ako vklady-dotácie pokladne, eurá do valutovej pokladne,alebo ako píšeš možeš to vložiť na BÚ.Kurz nebudeš udávať pri vklade do val.pokladne,nemusíš prepočítavať na SKK.Pri došlej fa.účtuješ kurzom NBS platným v deň uskutočnenia účtovného prípadu.Dňom uskutočnenia účtov.prípadu je deň splnenia dodávky tovaru.

    pavolp je offline (nepripojený) pavolp

    pavolp
    No prave ze ja platcom som.Vcom sa to meni?aky je tam rozdiel?
    ekopo
    Ohľadne kurzov tu bolo popísané dosť. Vždy treba najkôr pred položením otázky "prekutrať" Poradu. odpoveď na Tvoju otázku je asi takáto:
    Ak "vložíš" valutu do podnikania, použiješ kurz NBS v deň vloženia. Na faktúru zo zahraničia sa použije vo všeobecnosti kurz NBS pri dátume vystavenia. Predpokladám, že nie si platca DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.