Zavrieť

Porady

blue scrin

Pokazil sa mi počítač a povedali mi že sa to volá "blue scrin"-modrá obrazovka a biele písmená,ževraj mám po počítači.Kto mi poradí čo stým?.Vďaka
Usporiadat
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

kaja211 Pozri príspevok
Pokazil sa mi počítač a povedali mi že sa to volá "blue scrin"-modrá obrazovka a biele písmená,ževraj mám po počítači.Kto mi poradí čo stým?.Vďaka
AK máš na modrej obrazovke biele písmenká, tak ťa poteším, nie je všetko stratené. Je to síce BSOD (Blue Screed of Death - modrá obrazovka smrti), ale vždy sa dá niečo urobiť.

PC sa skladá z mnohých komponentov, ktoré sú vymeniteľné. Pravdepodobne ti odišiel jeden z tých komponentov. Treba zistiť ktorý a kúpiť druhý (nový alebo pod rukou lacnejší) a PC ti zase pôjde.

Nájdi si nejakého odborníka, ktorý ti zistí, čo je v PC kaput. Niekedy sa môže stať, že BSoD vznikne z dôvodu prerušenia či odpojenia káblov v PC (napr. po vysávaní). DAj PC prezrieť niekomu, kto sa v tom vyzná. Takto na diaľku ti asi nepomôžeme, navyše ak sa nevyznáš tak dobre v PC.
1 0
pistik71 pistik71

pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

moze to byt nielen hardverova chyba, ale aj problem nekorektne nainstalovaneho softveru a ovladacov. V prvom rade treba skusit preinstalovat (pre neskusenych najlepsia volba). Popripade skus spustit PC v nudzovom rezime, ci ti nabehne.
0 0
kaja211 kaja211

kaja211 je offline (nepripojený) kaja211

Ďakujem za rady idem hľadať neakého odborníka....ešte raz vďaka,potešili ste ma.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Odpoj HDD od zdroja a skús zapnúť.
0 0
kaja211 kaja211

kaja211 je offline (nepripojený) kaja211

Vyskúšali sme to ,počítač sme zapli,na monitore sa objavilo logo Windows XP,rolovacia čiarka a zamrzlo to
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

kaja211 Pozri príspevok
Vyskúšali sme to ,počítač sme zapli,na monitore sa objavilo logo Windows XP,rolovacia čiarka a zamrzlo to
Čo ste vyskušali.Ak odpojiš HDD a aj DVD mechaniku od zdroja ,tak žiadné logo XP by nemalo nabehnúť.PC načíta bios a zastane že chýba HDD.Ibaže to logo XP patrí biosu.
0 0
kaja211 kaja211

kaja211 je offline (nepripojený) kaja211

My sme HDD odpojili,ale vrátili naspäť
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

kaja211 Pozri príspevok
My sme HDD odpojili,ale vrátili naspäť
Takže ak už zastalo bez modrej obrazovky ,tak pri zapnutí PC viackrát klikaj na F8 a dostaneš ponuku a vyber si nudzový režim-Safe Mode.Skús či nabehne XP v nudzovom režime.
0 0
kaja211 kaja211

kaja211 je offline (nepripojený) kaja211

Keď zamrzne na obrazovke to logo,počítač tvrdo reštartnem a na tretí raz celý systém nabehne vporiadk,po vypnutí počítača sa to celé zopakuje,t.j.po spustení znova zamrzne po tvrdom reštarte systém nabehne
0 0
kaja211 kaja211

kaja211 je offline (nepripojený) kaja211

Skúsili sme tú F8 a už nejde ani Windows
0 0
PanStres PanStres

PanStres je offline (nepripojený) PanStres

To bude v HDD. Lebo to najčastejšie ukazuje keď je odpálený HDD.
0 0
kaja211 kaja211

kaja211 je offline (nepripojený) kaja211

Takže to už rovno nový počítač...alebo sa mýlim?
0 0
kaja211 kaja211

kaja211 je offline (nepripojený) kaja211

Hurá,Hurá...reštartli sme to a už to zas ide
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Takže ak to nabehlo treba dať skontrolovať HDD aspoň C-ečko na chyby,ale kompletne.Ak sa chyba bude opakovať tak nová inštalácia Windows a sformátovať C-ečko,lepší prípad ,alebo nový HDD.
Naposledy upravil Vlado40 : 16.06.10 at 19:20
0 0
kaja211 kaja211

kaja211 je offline (nepripojený) kaja211

čo je lepšie NTFS alebo FAT32
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

NTFS
0 0
kaja211 kaja211

kaja211 je offline (nepripojený) kaja211

na obrazovke sa objavilo :systém Bios nieje kompatibilný s ACPI - modrá obrazovka s bielymi písmenami
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Treba sa pozrieť po novom biose ,alebo škúsiť vojsť do biosu a dať ho optimalizovať.Prípadne aspoň nové ovládače na dosku možno je chyba v nich.
0 0
kaja211 kaja211

kaja211 je offline (nepripojený) kaja211

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P6160359.jpg
Zobrazení: 19
Veľkosť:  70.4 KB
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať